آرشیو روزنامه شماره ۴۷۴۷ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۷۴۷

  • صعود بازارهای کالایی با آتش‌بس موقت

    دنیای اقتصاد- محمدحسین بابالو: بازارهای کالایی باز هم وارد یک فاز صعودی شده‌اند و در هفته گذشته شاهد بودیم که جریان غالب قیمتی در بازارهای جهانی افزایشی بود. شاخص‌های کالایی و همچنین بهای نفت افزایش نرخ داشتند و اما و اگرهای جنگ تجاری در مسیر تعدیل و آرامش بیشتری حرکت کرد البته اگر آمریکایی‌ها بگذارند؛ آن هم در شرایطی که مشخص نیست این بار آیا توافق تجاری بین چین و آمریکا در دسترس خواهد بود یا خیر. البته تاکنون بازارهای کالایی بعد از افت نسبی قیمت‌ها در هفته‌های اخیر در مسیر رشد قرار گرفته‌اند ولی هنوز نمی‌توان با صراحت عنوان کرد که آیا قله‌های قیمتی ماه سپتامبر باز هم فتح خواهد شد یا خیر ولی به‌طوری که از بازارها مشخص است می‌توانند ادامه روند افزایشی را در پیش بگیرند. این در حالی است که جریان‌های قیمتی در ماه‌های اخیر به قدری پیچیده شده که نمی‌توان اظهارنظر قاطعی داشت؛ آن ‌هم در شرایطی که هنوز ذهنیت‌ها از رکود در بازارهای جهانی وجود داشته و بازارها هنوز هم به رفتار آمریکایی‌ها بدبین هستند.
  • افزایش قیمت فولاد

    گروه بنگاه‌ها: با به پایان رسیدن تعطیلات و شروع مجدد مبادلات در بازار فولاد، تولیدکنندگان نرخ‌های پیشنهادی فروش را با وضعیت بازار مطابقت دادند. بر همین اساس نرخ‌های پیشنهادی فروش در روز شنبه در بیشتر محصولات با افزایش همراه بود.
  • دستیابی سالانه به ۱۲۰ هزار تن ماده معدنی سرب و روی

    گروه بنگاه‌ها: هدف‌گذاری برای تولید روی معدن انگوران ۱۰هزار تن بوده که تا کنون محقق شده است و پیش بینی می‌شود که برای سال آینده به ۱۰۰ هزار تن برسد. امید فلاح مدیر مجتمع انگوران با اعلام این مطلب به «دنیای اقتصاد» گفت: از ابتدای تیر امسال این مجموعه وارد فاز بهره‌برداری شد و تولید آن به ماهانه ۲ هزار تن رسید و در برخی ماه‌ها نیز میزان تولید این معدن به ۱۰ هزار و ۳۰۰ تن رسید. وی افزود: هدف‌گذاری برای تولید معدن انگوران روی ۱۰ هزار تن بوده که تا کنون محقق شده است و امسال نیز برنامه ما در بخش زیر زمینی تولید ۸۰ هزار تن بوده که بخش زیرزمینی این معدن به نوار نقاله ۱۱۰۰ متری برای انتقال ماده معدنی مجهز شد و با نصب این نوار نقاله، استخراج ماده معدنی تضمین و برای سال آینده به‌طور قطع به بالای ۱۰۰ هزار تن خواهد رسید اما هدف ما دستیابی به ۱۲۰هزار تن است.

بیشتر

بیشتر