آرشیو روزنامه شماره ۴۷۲۵ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۷۲۵

 • نیاز تولیدکننده‌های داخلی در اولویت قرار گیرد

  گروه بنگاه‌ها: بسیاری از واحدهای تولیدی صنایع معدنی وابستگی زیادی به مواد اولیه دارند و هرگونه اختلال در این روند تامین، اشتغال این بخش‌ها را با مشکل مواجه می‌کند. مدیرعامل فولاد هرمزگان در گفت‌وگو با «دنیای‌اقتصاد» با اعلام این مطلب گفت: خام‌فروشی مذموم است و اگر قرار است صادراتی هم صورت بگیرد باید اطمینان حاصل شود که هیچ واحد تولیدی در کشور با مشکل کمبود مواد اولیه مواجه نخواهد شد.
 • دو واقعیت پلیمرها؛ کاهش قیمت و رشد خرید

  دنیای‌اقتصاد: کاهش قیمت‌های پایه در بورس‌کالا به یک جریان کاهش نرخ در بازار آزاد منجر شده است آن هم در شرایطی که جذابیت معاملات روز گذشته اندکی با روزهای قبل از آن اختلاف داشت. اگرچه امیدواری‌های پیشین به بازار پلیمرها‌اندکی محدود شده ولی هنوز روزهای متعادل بازار ادامه دارد. «شاخص قیمت پلیمرهای دنیای‌اقتصاد» در هفته گذشته با اهرم افت قیمت دلار نیمایی و کاهش قیمت‌های پایه از یک روند نزولی تبعیت کرد و ۶۸/ ۰ درصد افت داشت تا این شاخص به ۹ هزار و ۵۱۸ تومان کاهش یابد. البته با توجه به افت این هفته قیمت‌های پایه در بورس‌کالا، احتمال تداوم این افت نرخ وجود دارد.
 • شمش فولاد کیمیا کاهش قیمت داشت

  گروه بنگاه‌ها: در معاملات رور سه‌شنبه ۱۶ مهر ماه جاری، به‌جز شمش فولاد کیمیا که افت قیمت ۱۰ تومانی را در هر کیلو تجربه کرد، سایر ذوبی‌ها بدون تغییر قیمت شمش خود را در بازار غیررسمی عرضه کردند. مقاطع فولاد نیز همچنان از ثبات قیمت ازسوی خصوصی‌ها برخوردار بود.
 • صادرات ذوب‌آهن متکی به مزیت سنگ‌آهن است

  آزاده حسینی
  گروه بنگاه‌ها : ذوب‌آهن اصفهان به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولید‌کنندگان محصولات ساختمانی در چند ماه اخیر با مشکل تامین مواد اولیه روبه‌رو شده است. رشد نرخ دلار و جذاب شدن صادرات و روی آوردن برخی شرکت‌های معدنی به تولید فولاد باعث شد تا این واحد تولیدی از تامین مواد اولیه خود بازبماند که تعیین عوارض صادرات بر مواد اولیه به‌خصوص تعیین عوارض ۲۵ درصدی بر صادرات سنگ‌آهن به کمک این شرکت آمده و مدیران آن اعلام آمادگی کرده‌اند که سنگ‌آهن معادن کوچک را به‌صورت نقدی خریداری می‌کنند.

بیشتر

بیشتر