آرشیو روزنامه شماره ۴۶۰۷ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۶۰۷

 • تکانه‌های پیدا و پنهان بازار

  محمدحسین بابالو
  دنیای اقتصاد: بازار پلیمرها در ماه رمضان با آرامش نسبی قیمتی همراه است اگرچه کاهش تقاضا را می‌توان در بورس و بازار به وضوح مشاهده کرد. البته در روزهای اخیر و مخصوصا دیروز افت نسبی عرضه‌ها را شاهد هستیم که در ضعف تقاضا از نظرها پنهان بوده و تاثیر بزرگی بر نوسان نرخ در بورس و بازار بر جا نگذاشته است. این شرایط را شاید بتوان آرامشی شکننده در بازار پلیمرها به شمار آورد اگرچه در ماه رمضان امکان تغییرات سریع به‌صورت سنتی محدود می‌شود.
 • حمایت ویژه شورای عالی معادن از کوچک مقیاس ها

  گروه بنگاه‌ها: پیشنهاد تفویض بررسی و تایید مصوبات شورای هماهنگی کارگروه احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک‌مقیاس با اولویت زمانی از طرف شورای عالی معادن به معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت مطرح شد که بر اساس تبصره ۴ ماده ۱۲ قانون معادن، رای قطعی و لازم الاجرای شورا ارسال شد.
 • بازار آهن درگیر جو کاهشی

  گروه بنگاه‌ها: روزگذشته بازار آهن با جو کاهشی همراه بود. جو عمومی قیمت‌ها در بازار آهن روز گذشته نزولی بود؛ ولی اغلب تولید‌کنندگان در نرخ‌های پیشنهادی فروش تغییری اعلام نکرده و در انتظار تثبیت قیمت‌ها در بازار هستند.
 • ۵۱ فولاد ساز مجاز به صادرات بدون مجوز شدند

  آزاده حسینی
  گروه بنگاه‌ها : فولاد سازان از سال گذشته برای صادرات محصولات خود نیاز به دریافت مجوز از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت دارند و اغلب تولید‌کنندگان این رویه را عامل بوروکراسی و طولانی شدن فرآیند صادرات و جذب مشتری در عرصه بین‌الملل عنوان کردند. این در حالی است که اعمال تحریم‌های جدید در حوزه معادن فلزات منجر به سخت‌تر شدن شرایط صادرات شد؛ از همین رو اغلب تولید‌کنندگان خواستار تسهیل شرایط صادرات شدند. در همین حال وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز در اقدامی به منظور حذف روال اداری و حمایت از صنایع فولادی شرکت‌هایی را مجاز به صادرات محصولات فولادی طویل بدون نیاز به مجوز طی سه ماه ابتدای سال اعلام کرد: این اقدام همچنین در راستای حذف واسطه‌ها در این بخش صورت گرفته است.

بیشتر

بیشتر