آرشیو روزنامه شماره ۴۶۰۶ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۶۰۶

 • خروج تدریجی سفته بازان از بازار

  دنیای اقتصاد: شاید مهم‌ترین‌ یا یکی از مهم‌ترین‌ اخبار حوزه فلزات در روزهای اخیر تحریم صادرات فلزات و فولاد ایران توسط وزارت خزانه‌داری آمریکا است که به گفته کارشناسان این اخبار بر روند عادی بازار اثر گذاشته است به‌طوری‌که بازار فولاد پس از تاثیرپذیری از این جو روانی طی دو روز گذشته روند کاهشی و به نوعی ریزش قیمتی را در پیش گرفت و کاهش قیمت ۱۰ درصدی را از سرگذراند تا نشان دهد بازاری شکننده در غیاب تقاضای واقعی و در شرایط شوک‌های فرابازاری است.
 • رشد یکدست قیمت‌های پایه پتروشیمی با اهرم دلار

  دنیای اقتصاد: قیمت‌های پایه محصولات پتروشیمی در بورس کالا با اهرم دلار افزایشی اعلام شد که مهم‌ترین محرک برای رشد قیمت‌ها در بازار آزاد بود. افزایش نزدیک به ۳ درصدی متوسط هفتگی دلار نیمایی اگرچه محرک اصلی رشد قیمت‌ها بود و این نرخ به کانال ۹ هزار و ۷۰۰ تومانی وارد شد ولی عدم رشد عرضه‌ها در بورس کالا در هفته‌های اخیر را هم باید دلیل مهمی برای رشد نرخ در بازار داخلی به شمار آورد. البته بازار پلیمرها با اغلب بازارهای کالایی اندکی متفاوت شده یعنی در شرایطی که اغلب بازارها وارد یک فاز کاهشی شده‌اند، بهای پلیمرها رشد نرخ را برگزیده است که نشان می‌دهد این بازار راه خود را در پیش گرفته و به بازارهای مشابه کاری ندارد.
 • کاهش قیمت شمش فولاد کیمیا

  گروه بنگاه‌ها: در معاملات روز یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ماه جاری، شمش فولاد کیمیا کاهش ۵۰ تومانی نرخ را در هر کیلو تجربه کرد. مابقی ذوبی‌ها شمش تولیدی خود را بدون تغییر قیمت در بازار غیر‌رسمی عرضه کردند.
 • « مس» تامین کننده بخش قابل توجهی از ارز صنعت و معدن

  گروه بنگاه‌ها: رئیس هیات عامل ایمیدرو در مراسم تودیع و معارفه مدیران قبلی و فعلی شرکت ملی مس گفت: بخش قابل توجهی از ارز صنعت معدن‌ توسط مجموعه مس تامین می‌شود. خداداد غریب پور با اعلام این مطلب گفت: رونق تولید در دستور کار مدیریت جدید شرکت ملی صنایع مس ایران قرار گیرد. وی با تشکر از تلاش‌های محمدرضا بنی‌اسدی‌راد افزود: دکتر اردشیر سعد محمدی مدیر عامل جدید شرکت ملی صنایع مس ایران از خانواده بزرگ ایمیدرو و از نیروهای با سابقه است. غریب‌پور اظهار کرد: توسعه زیرساخت‌ها و کمک به مناطق سیل زده از اقدامات برجسته دوره مدیریت بنی‌اسدی‌راد است.

بیشتر

بیشتر