آرشیو روزنامه شماره ۴۶۰۵ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۶۰۵

 • دو نگاه متناقض به تحریم فلزات ایران

  حمزه بهادیوند چگینی
  دنیای اقتصاد: آمریکا بعد از تحریم نفت ایران و توقف معافیت‌های خرید ۸ کشور که از ماه مه ‌آغاز شده، دور جدیدی از تحریم‌ها را علیه بازارهای فلزات و فولاد آغاز کرده است؛ فولاد، آهن، مس و آلومینیوم.
 • افزایش صادرات فولاد در سال جاری

  گروه بنگاه‌ها: با رایزنی‌های انجام شده از سوی انجمن تولید‌کنندگان فولاد با برخی از دستگاه‌های ذی‌صلاح، برخی از محدودیت‌های داخلی برای صادرات فولاد مرتفع شده و پیش‌بینی می‌شود صادرات شرکت‌های فولادی در سال جاری افزایش یابد. به گزارش «دنیای اقتصاد» بهرام سبحانی مشاور مدیرعامل میدکو درباره کاهش ۲۵‌درصدی صادرات ۹ فولاد ساز بزرگ کشور در سال گذشته گفت: محدودیت‌های بیرونی اثر کمتری بر کاهش صادرات داشتند و بیشتر قوانین و محدودیت‌های داخلی بر این موضوع اثرگذار بوده است.
 • کاهش قیمت شمش فولاد

  گروه بنگاه‌ها: در معاملات روز شنبه ۲۱ از دیبهشت‌ماه جاری، شمش فولاد از سوی خصوصی‌ها با کاهش نرخ مواجه شد. به گفته فعالان، اعلام خبر تحریم فولاد اواخر هفته گذشته بازار آهن را تحت تاثیر قرار داده است.
 • برداشت ناچیز ایران از ذخایر زغال سنگ

  زهرا مجتهد
  گروه بنگاه‌ها: حدود یک‌میلیارد و ۲۰۰ میلیون تن ذخیره قطعی زغال‌سنگ در ایران است که تنها دو میلیون تن آن سالانه به تولید می‌رسد. این در حالی است که نرخ زغال‌سنگ با ۷۰ درصد افزایش روبه‌روست.سعید صمدی، دبیر انجمن زغال‌سنگ ایران ضمن بیان مطلب فوق به «دنیای‌اقتصاد» گفت: اگر چه مصرف فعلی داخل معادل ۲ میلیون تن است اما با راه‌اندازی واحد کوره بلند شرکت میدکو، این رقم به ۵/ ۳ میلیون تن افزایش پیدا می‌کند. وی افزود: این افزایش تولید تا پایان امسال رخ می‌دهد.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر