آرشیو روزنامه شماره ۴۲۳۶ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۲۳۶

 • جهش برای بازار پتروشیمی‌ها

  عارفه مشایخی: روند افزایش بهای دلار که از هفته‌های گذشته استارت آن خورده شد از جمله مهم‌ترین دلایل افزایش بهای محصولات در تمامی بازارهای کالایی از جمله محصولات پتروشیمی است. این چشم‌انداز و ترسیم افزایش قیمت‌ها در بازار محصولات پتروشیمی از هفته‌های گذشته وجود داشت و تحلیلگران و کارشناسان از افزایش چشمگیر قیمت محصولات در بازارها خبر داده بودند. این پیش‌بینی تحقق یافت و نتیجه این شد که روز گذشته همه محصولات پلیمری پا در مسیری صعودی گذاشته و روندی افزایشی را دنبال کردند.
 • حذف رقابت‌های منفی با شاخص فولاد

  محمدحسین بابالو
  نیاز به یک شاخص قیمتی در بازار فولاد واقعیتی است که در گذشته مورد توجه قرار گرفته ولی تاکنون شاهد مخابره گسترده چنین داده‌ای در بازار فولاد نیستیم. این در حالی است که ترسیم شاخص قیمتی هم می‌تواند واقعیت‌های بازار فولاد را شفاف‌تر از شرایط فعلی ترسیم کند و هم می‌توان با بررسی و پیگیری آن به داده‌هایی مهم از دورنمای قیمت‌ها دست یافت تا جایی که حتی می‌توان به شاخص قیمتی برای آینده بازار فولاد داخلی دست پیدا کرد.
 • رقابت سخت ایران وترکیه در بازار پتروشیمی

  سعید ترکمان گفت: قطعا شرایط تولید‌کننده حوزه صنایع تکمیلی با توجه به اینکه صادرات مواد اولیه از گذشته بیشتر می‌شود سخت‌تر خواهد شد. به گزارش اینپیا، بر‌اساس نامه‌ای که ترکیه دوم مرداد سال جاری، به پایانه های گمرکی خود فرستاد، از تاریخ ابلاغ، به این پایانه‌ها دستور رسید نسبت به اخذ اصل فاکتور تایید شده کنسولگری ترکیه برای تمام کالاها با منشأ ایران اعم از واردکننده‌ها و صادرکنندگان اقدام شود.
 • صادرات محصولات فولادی در کنار تامین نیاز داخل

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل فولاد خراسان با اشاره به صادرات ۲۵ هزار تنی شمش به آفریقای جنوبی اظهار کرد: از مهم‌ترین استراتژی‌های این شرکت، تمرکز بر صادرات محصولات فولادی در کنار تامین نیاز داخل است. حسین احمدی خاطرنشان کرد: فولاد خراسان از ابتدای سال جاری موفق به صدور حدود ۱۰ هزار تن محصول به‌صورت ماهانه به کشور‌هایی نظیر عراق، ترکمنستان، افغانستان، کویت، گرجستان و امارات بوده که به تازگی موفق به صدور یک محموله ۲۵ هزار تنی شمش فولاد به آفریقای جنوبی شده است.
 • ثبات نسبی قیمت آهن

  گروه بنگاه‌ها: اغلب فولاد‌سازان روز گذشته در قیمت‌های پیشنهادی فروش نسبت به روز قبل تغییری ندادند.با افزایش میزان عرضه در بازار و پاسخگویی تقاضای بازار قیمت‌ها با ثبات نسبی همراه بود.
 • پیش‌بینی تداوم رشد صنعت فولاد در سال ۲۰۱۸

  در سال نو میلادی وضعیت صنعت فولاد نسبت به دو سال اخیر بهتر می‌شود چون ثبات به بخش فولاد جهانی بازگشته است.
 • صنعت پتروشیمی، پلی به سوی توسعه‌ پایدار

  عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: صنعت پتروشیمی با توجه به قابلیت‌های خود می‌تواند اقتصاد و نیز صنایع مختلف کشور را به سوی آینده‌ای پر رونق و توسعه‌‌ای پایدار سوق دهد.
 • راه‌اندازی یک مجتمع تولید پلی‌استال جدید در عربستان

  تاسیسات جدید سلانیز کلیه عملیات راه‌اندازی برای تولید تمامی گریدهای پلی‌استال را پشت سر گذاشته است. به گزارش «نیپنا» به نقل از پایگاه اینترنتی پلاستیک نیوز یوروپ شرکت تولیدکننده محصولات شیمیایی ویژه سلانیز ایالات متحده به تازگی یک تاسیسات جدید تولید پلی‌استال با ظرفیت ۵۰ کیلو تن در سال را در شهر صنعتی جیبل عربستان سعودی راه‌اندازی کرده است.پروژه یادشده بخشی از برنامه توسعه طرح مشترک ابن سینا این شرکت به همراه شرکت‌های سابک و سی‌ای‌تی‌ (CET) به شمار می‌رود. زیرمجموعه‌های دو شرکت سلانیز و دوک انرژی به طور مشترک سی‌ای‌تی را اداره می‌کنند.در بیانیه دوم ژانویه این شرکت سلانیز ضمن اعلام رسمی عملیاتی‌سازی تاسیسات جدید تایید کرد که این تاسیسات کلیه عملیات راه‌اندازی برای تولید تمامی گریدهای پلی‌استال را پشت سر گذاشته و به نرخ تولید کامل رسیده است.
 • ارزش صادرات سنگ‌آهن در ۹ ماه امسال به ۷۶۵ میلیون دلار رسید

  آمار صادرات ۹ ماهه امسال که از سوی گمرک جمهوری اسلامی ایران منتشر شده، نشان می‌دهد که سنگ‌آهن هماتیت دانه‌بندی به ارزش ۷۶۵ میلیون دلار، پنجمین کالای شاخص صادراتی کشور در این مدت بود.

بیشتر

بیشتر