آرشیو روزنامه شماره ۴۱۹۱ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۱۹۱

 • شتاب کالایی با سوخت نفت

  حمزه بهادیوند چگینی
  نگاهی به روند یک ماهه بازار جهانی نفت حکایت از رشد ۱۱ درصدی قیمت نفت آمریکا و رشد ۷/ ۱۱ درصدی بهای نفت برنت دارد؛ این در حالی است که سرعت رشد هفتگی قیمت این دو نوع نفت شاخص در بازارهای جهانی با افت روبه‌رو‌ شده و از رشدهای بالای ۴ و ۵ درصد در هفته‌های گذشته به حدود ۵/ ۲ درصد در یک هفته گذشته رسیده است.
 • خودتحریمی در بازار سنگ‌آهن

  دنیای اقتصاد: سیاست‌های کلان چین در مقوله سنگ‌آهن پیوسته محل بحث و بررسی کشورهای دیگر به منظور اتخاذ سیاست‌های داخلی و تنظیم راهکارهای صادراتی بوده است، در واقع اثرپذیری کشورهای مختلف در این رابطه را نمی‌توان نادیده گرفت.
 • تولید ۱۷ هزار هکتار پسته ارگانیک در ایران

  مهر: معاون وزیر جهاد کشاورزی از تولید ۱۷ هزار هکتار پسته ارگانیک در ایران خبر داد و گفت: ۴۸ هزار هکتار به سطح گلخانه‌های کشور اضافه می‌شود.
 • افزایش ظرفیت تولید پروپیلن باسف-توتال در پورت آرتور تگزاس

  مجموعه باسف-توتال همزمان با افزایش تقاضا در بازارهای آمریکای شمالی قصد دارد تا ظرفیت تولید پروپیلن را افزایش دهد. به گزارش «نیپنا» به نقل از پلاتس، شرکت پتروشیمی باسف- توتال(BASF Total Petrochemicals) قصد دارد با افزایش یکپارچه‌سازی فعالیت‌های مجموعه پالایشگاهی و پتروشیمی توتال در پورت آرتور (Port Arthur) تگزاس ظرفیت تولید پروپیلن در مجموعه پتروشیمی پورت آرتور را افزایش دهد.
 • آغاز هفته با کاهش قیمت فولاد

  گروه بنگاه‌ها: در معاملات نخستین روز از هفته جاری شمش فولاد کیمیا با کاهش نرخ ۲۰ تومانی در هر کیلو در بازار غیر‌رسمی عرضه شد. در این روز، مقاطع فولاد بناب نیزشاهد افت قیمت از سوی کارخانه بود.
 • آرامش نسبی در بازار فولاد

  آرامش نسبی بازار فولاد در هفته گذشته را می‌توان مهم‌ترین‌ واقعیت قیمتی به شمار آورد که نشان می‌دهد حجم فعالیت‌ها کاسته شده و به‌صورت کلی بازاری آرام تجربه شده است. با توجه به این شرایط شاید برای هفته جاری بتوان به افزایش تحرک و رشد حجم معاملات در این بازار خوش‌بین بود. این موارد در گزارش هفتگی مرکز خدمات فولاد ایران (ایفنا) مورد بررسی قرار گرفته است.

بیشتر

بیشتر