آرشیو روزنامه شماره ۲۸۶۷ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۲۸۶۷

 • مس پنهانی افزایش قیمت می‌گیرد

  با دست پس زدن و با پا پیش کشیدن بورس کالا
  گروه بورس کالا – سحر نمایشی: بعد از شایعاتی که در بازار آزاد مس مبنی بر ۱۰ درصدی شدن سقف رقابت برای این فلز سرخ در بورس پیچیده بود قیمت‌ها در بازار آزاد با اندکی افزایش رو به رو شد، تا اینکه روز گذشته این شایعات به حقیقت پیوست و مس با دامنه رقابت ۱۰ درصدی وارد رینگ شد.
 • معامله‌گران آتی خریدار شدند

  گروه بورس کالا – طیبه شهبازی: روند کاهشی محسوس قیمت سکه و ارز در بازار آزاد روز گذشته متاثر از اعلام نهایی خبر پیش‌فروش سکه از سوی بانک مرکزی در حالی ادامه یافت که اونس جهانی طلا به دلیل تعطیلی برخی بازارها، نوسان محسوسی را تجربه نکرد و در محدوده ۱۵۸۲ دلار و ۵۰ سنت ثابت ماند.
 • پیش‌بینی تاثیر پیش فروش سکه بر نرخ نقدی

  رحیم دادخواهی اصل*
  بانک مرکزی پیش فروش سکه را از روز سه شنبه ۸ اسفندماه جاری آغاز می‌کند. طبق اخبار منتشر شده قرار است به هر فرد حقیقی ۵ سکه تمام برای تحویل در ۶ ماه آینده پیش فروش شود. در مرحله جدید محدودیت‌هایی برای کاهش تقاضا از قبیل، عدم امکان مشارکت اشخاص حقوقی، اشخاص زیر ۱۸ سال و تعداد عرضه برای هر فرد، اعمال شده است.
 • تغییر حرکت بازار فولاد

  گروه بورس کالا – تغییر جهت بازار همانطور که پیش‌بینی شده بود میانگین قیمت میلگرد را به ۱۹۹۰ تومان باز گرداند. در این میان رشد قیمت هم شامل تیرآهن و هم شامل میلگرد شد.
 • کاهش نرخ در بازار غیر‌سررسمی

  گروه بنگاه‌ها - در معاملات دیروز نرخ فولاد در بازار غیر‌رسمی از روند کاهشی برخوردار بود.
  کلاف ملایرو مقاطع آریان فولاد با افت قیمت ۲۰ تا ۶۰ تومانی در هر کیلو روبه‌رو شدند. شمش فولاد البرزغرب، اصفهان در و کیمیا نیز کاهشی بین ۴۰ تا ۵۰ تومان را در هر کیلو تجربه کردند. سیادن با ساز معکوس نسبت به سایر تولید‌کنندگان با رشد قیمت در بازار غیر‌رسمی عرضه شد.
 • سایه پررنگ رکود بر بازار

  گروه بورس کالا- کتایون دارابی: در حالی روز گذشته بازار محصولات پتروشیمی در سراشیبی قیمت‌ها قرار گرفت که برای دومین هفته متوالی رکود بر بازار سایه افکنده است. از این رو بازار محصولات پتروشیمی بی‌رمق به کار خود ادامه می دهد و معامله‌گران انتظار ندارند در آخرین ماه سال جاری تغییرات محسوسی در بازار پتروشیمی رخ دهد.
 • تغییر پیش‌بینی از آینده

  گروه بورس کالا- منیژه حیاتی: گزارش‌های ارائه شده در خصوص برنامه‌های دولت برای مدیریت بازار ارز و روند نزولی قیمت آن، باعث شد تا قیمت فروش شمش فولاد در بنادر ایران به مرز ۱۷۶۰ تومان نزدیک شود.
  به گفته معامله‌گران بازار در حال حاضر نوسان‌هایی که قیمت فولاد تجربه می‌کند تنها به دلیل تغییر قیمت ارز است و هیچ فاکتوری به اندازه این موضوع بر کاهش قیمت‌ها اثر گذار نبوده است.
 • اوراق سلف نفتی منتشر نمی‌شود؟

  ایسنا - در حالی که اوراق سلف نفتی پس از مذاکرات فراوان ۱۵ بهمن ماه در بورس انرژی پذیرفته شد تا زمینه فروش نفت به مردم فراهم شود، اما با نزدیک شدن به پایان سال هنوز از انتشار این اوراق خبری نیست و تعلل در عرضه، انتشار این اوراق را در هاله‌ای از ابهام فرو برده است.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر