آرشیو روزنامه شماره ۲۸۶۶ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۲۸۶۶

 • آتی در دو سکانس متفاوت

  قرارداد اردیبهشت با قیمت یک‌میلیون و ۵۴۰ هزار تومان مهمان بازار شد
  گروه بورس کالا – طیبه شهبازی: در پایان فعالیت بازارهای بین‌المللی مبادلات طلا، نرخ این فلز پس از افت قابل‌توجهی در اواخر هفته گذشته، روز جمعه اندکی تقویت شد اما نتوانست به موقعیت قیمتی بالای ۱۶۰۰ دلار در هر اونس دست پیدا کند و روز شنبه روند کاهشی محسوسی به خود گرفت.
 • کاهش قیمت میلگرد - ۶ اسفند ۹۱

  گروه بورس کالا – میانگین قیمت میلگرد به ۱۹۳۰ تومان افت کرد و اگرچه قیمت ارز در ساعات میانی ظهر تا حدودی تثبیت شد، اما به جهت افت قیمت‌ها از سوی برخی کارخانه‌ها، این جریان تغییری نکرد. تیرآهن هم دیروز نوسان منفی داشت؛ اگرچه برخی از سایزها بعد از ظهر روند مثبت در پیش گرفت.
 • کاهش قیمت‌ها

  گروه بنگاه‌ها - اغلب مقاطع و شمش فولاد روز گذشته با کاهش نرخ از سوی فروشندگان پیشنهاد شدند. به نظر می‌رسد افت نسبی دلار و تامین نقدینگی دلیل عمده این کاهش بوده و باعث شده در این روز قیمت محصولات شرکت‌هایی نظیر فولاد آلیاژی کیمیا و البرز غرب که تولیدکننده شمش فولاد هستند، نزول قیمت را تجربه کنند از سویی تولیدکنندگان مقاطع نیز دیروز قیمت را تا کیلویی ۳ درصد کاهش دادند.
 • استخراج از معدن انگوران به ۷۷۶ هزار تن رسید

  گروه بنگاه‌ها - بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قرار است هر ساله ۷۰۰ هزار تن ماده معدنی از معدن انگوران استخراج شود. این در حالی است که تا اول اسفند سال‌جاری ۷۷۶ هزار تن ماده معدنی از این معدن استخراج شده است.
 • دلایل تاخیر در عرضه سلف نفتی

  گروه بنگاه‌ها- آزاده حسینی: اسفند نیز از راه رسید و به نظر می‌رسد شمارش معکوس برای عرضه اوراق سلف در بورس انرژی آغاز شده است. این در حالی است که پیگیری‌ها در مورد زمان عرضه این اوراق نتیجه مشخصی ندارد و در حالی که مدیران بورس انرژی و سازمان بورس از آماده بودن تمامی شرایط برای عرضه سلف نفتی خبر می‌دهند، اما یک سوی ماجرا نیز وزارت نفت است که باید این اوراق از طریق شرکت ملی نفت ایران مجوز انتشار بگیرد.
 • بازار فلزات پایه؛ در انتظار رونق یا تداوم رکود؟

  گروه بورس کالا- سحرنمایشی: بحران اقتصادی هم در داخل و هم در بازارهای جهانی، بازار فلزات را به شکل قابل توجهی تحت تاثیر خود قرار داده و شرایط سختی را برای فعالان این بخش رقم زده است. بازارهای مالی جهان وضعیت آشفته‌ای را سپری می‌کنند و همین موضوع تقاضا برای کالاهای مختلف را از جمله فلزات پایه به شدت کاهش داده است. بازار فلزات در ایران نیز با توجه به تبعیت از بازارهای جهانی شرایط نگران‌کننده‌ای را تجربه می‌کنند.
 • سقوط قیمت‌ها ادامه دارد

  گروه بورس کالا – منیژه حیاتی: سقوط قیمت میلگرد به پایین‌ترین رقم مورد انتظار بازار فولاد باعث شد تا حجم فروش کالا از سوی انبارها شدت بیشتری پیدا کند به خصوص که برخی از تولیدکننده‌ها دیروز در ابتدای معاملات تا ۳۰ تومان قیمت فروش درب کارخانه را کاهش دادند.
 • بازار فولاد در پیچ و خم نوسان قیمت ارز

  گروه بورس کالا - طی هفته گذشته بازارهای فولادی شرایط خاصی را تجربه کردند از یک سو قیمت‌ها ارزان شد و از سوی دیگر این بار ابتدا قیمت‌ها در بازار آزاد کاهش پیدا کرد و پس از آن قیمت‌های بورس افت کرد.

  به نظر بسیاری از کارشناسان و فعالان حوزه صنعت فولاد، بازار مقاطع ایران در حال حاضر یکی از بدترین دوران خود را طی یک سال گذشته تجربه می‌کند.

  به گزارش مرکز خدمات فولاد ایران، از یک طرف تقاضای بازار به شدت تحت فشار است و کمتر مصرف‌کننده‌ای برای خرید به بازار مراجعه می‌کند. اما از سمت عرضه بازار با مشکل نوسان نرخ ارز و کاهش قیمت‌ها در بورس کالا روبه‌رو است.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر