آرشیو روزنامه شماره ۴۶۱۱ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۶۱۱

 • درجه خام‌فروشی تجارت ایران

  دنیای اقتصاد: جدیدترین گزارش «آنکتاد» از وابستگی به کالاهای اساسی (خام) نشان می‌دهد که هرچند ارزش صادرات کالاهای خام ایران طی دو دهه اخیر افزایش یافته، اما سهم این کالاها از کل کالاهای صادراتی از ۸۷ درصد در سال ۱۹۹۵ به ۷۳ درصد در سال ۲۰۱۷ کاهش یافته و در بخش واردات نیز روندی مشابه رخ داده است. البته وابستگی ایران به صادرات و واردات کالاهای خام همچنان از میانگین اقتصادهای منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا بالاتر است. بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ سه کشور چین، هند و ژاپن خریدار اصلی کالاهای خام ایران بودند.
 • چالش‌های جدید بنگاه‌های پایتخت

  دنیای اقتصاد: پنجاه‌و‌هفتمین نشست شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی استان تهران با محوریت بررسی مشکلات واحدهای تولیدی در حوزه‌های مختلف کسب‌و‌کار برگزار شد. در این نشست «مشکلات دفع پسماندهای شهرک صنعتی چرمشهر، مساله تخصیص ارز به واردات مواد اولیه تولید روغن نباتی، بهبود رابطه سازمان تامین اجتماعی و بخش خصوصی همچنین مساله تامین نقدینگی مورد نیاز بنگاه‌ها» مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
 • پیشنهاد نمایشگاهی به اعضای سازمان نظام مهندسی

  دنیای اقتصاد: مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ج.ا.ایران به اعضای سازمان نظام مهندسی پیشنهاد کرد علاوه بر نمایشگاه سالانه صنعت ساختمان، متولی برگزاری نمایشگاه خدمات فنی و مهندسی دیگری با اهداف صرف صادراتی باشند. به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شرکت سهامی نمایشگاه‌ها، بهمن حسین‌زاده در ملاقات با اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با عنوان این مطلب که سالانه بیش از ۵۰۰ تا ۶۰۰ رویداد نمایشگاهی در ایران برگزار می‌شود، گفت: البته برگزاری این نمایشگاه‌ها زمانی مفید و میسر است که ما را در دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده‌مان یاری برساند.
 • شرفبافی سرپرست کیش‌ایر شد

  خبرگزاری فارس: فرزانه شرفبافی با حکم مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، به عضویت هیات‌مدیره شرکت هواپیمایی کیش درآمد و سرپرست این شرکت هواپیمایی شد. فرزانه شرفبافی در حکمی از سوی غلامحسین مظفری، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش،‌ سرپرست شرکت هواپیمایی کیش‌ایر شد. به این ترتیب شرفبافی که پیش از این مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران بود، جایگزین کاپیتان نصرفرد شد.
 • قیمت مصوب شکر ۳۴۰۰ تومان اعلام شد

  خبرگزاری تسنیم: انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان در قالب اطلاعیه‌ای قیمت مصوب شکر را ۳۴۰۰ تومان اعلام کرد. این انجمن به مردم توصیه کرد که به هیچ عنوان شکر را با قیمت گران‌ خریداری نکنند. در این راستا انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان در اطلاعیه مذکور تاکید کرده است: با توجه به شرایط ویژه ماه مبارک رمضان و بالا رفتن میزان مصرف شکر در کشور برابر اعلام رسمی مقامات مسوول هیچ‌گونه کمبودی در زمینه شکر در کشور وجود ندارد و میزان موجودی و توزیع بیش از اندازه نیاز روزانه است. همچنین قیمت هر کیلوگرم شکر در ستاد تنظیم بازار برای مصرف‌کنندگان ۳۴۰۰ تومان اعلام شده است. از این رو تقاضا می‌شود از خرید شکر به قیمت‌های بیشتر خودداری شود.
 • صادرات رادیاتور ایرانی به ۴ قاره جهان

  گروه بنگاه‌ها: محصولات کوشش رادیاتور به بیش از ۳۰ کشور در ۴ قاره جهان صادر می‌شود. به گزارش روابط‌عمومی شرکت کوشش رادیاتور، مهدی پونکی، مدیرعامل این شرکت با اعلام این مطلب در جریان بازدید رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت از شرکت تولیدی کوشش رادیاتور گفت: این شرکت با سابقه ۸۰ ساله انواع رادیاتور خودرو‌های سبک، سنگین راه‌سازی و صنعتی یکی از کیفی‌ترین محصولات را در آسیا دارد. وزیر صمت نیز پس از حضور در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان تهران که در راستای توسعه، تولید و اشتغال برگزار شد، از این واحد بازدید کرد و از نزدیک با مشکلات این واحد آشنا شد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر