آرشیو روزنامه شماره ۴۶۱۰ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۶۱۰

 • ماجرای بازگشت دلارهای صادراتی

  دنیای اقتصاد: چه میزان از ارز صادرکنندگان به کشور بازگشته است؟ این سوالی است که در روزهای اخیر پاسخ‌های متفاوتی به آن داده شد. از یکسو به ادعای یکی از مقامات در وزارت اقتصاد اعلام شد که ۳۰ میلیارد از دلارهای صادراتی به کشور بازنگشته است و صادرکنندگان تنها ۱۰ میلیارد دلار را برگردانده‌اند.
 • جنگ‌تجاری باخت-باخت

  دنیای اقتصاد: لغزش رشد اقتصادی چین، جهش و انباشت بدهی و فرار شرکت‌های خارجی از جمله پیامدهای منفی جنگ‌تجاری غول‌های اقتصادی دنیا برای پکن خواهد بود. این هشدار اقتصاددانانی است که به‌دنبال یک هفته تشدید تنش‌های تجاری، اقدام به برآورد بدترین سناریو جنگ‌تجاری کرده‌اند.
 • آشنایی تجار با قواعد حقوقی

  علیرضا صالحی/ یوسف یعقوبی قضات دادگاه تجدیدنظر استان تهران
  «دنیای‌اقتصاد» از امروز ستونی را با عنوان «بایسته‌های حقوق در بازرگانی» در صفحه ۵ تعریف کرده که هدف از آن آشنایی مدیران و تجار با قواعد و مقررات حقوقی است. در این یادداشت‌ها، علیرضا صالحی و یوسف یعقوبی، از قضات دادگاه تجدیدنظر استان تهران، به‌منظور افزایش دانش حقوقی جامعه مخاطب، تئوری‌ها، دکترین حقوقی و رویه قضایی دادگاه‌های داخلی و خارجی خصوصا آرای داوران بین‌المللی در مورد قراردادها و اختلافات بازرگانان را به زبان عمومی توضیح خواهند داد.
 • آغاز لایروبی اروندرود

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: براساس توافق انجام شده بین ایران و عراق، لایروبی اروند بعد از ماه رمضان آغاز خواهد شد.
 • رد دپوی ارزی از سوی صادرکنندگان

  گروه بنگاه‌ها: نایب‌رئیس انجمن صادرکنندگان نمونه و برتر کشور گفت: هیچ صادرکننده‌ای مایل به دپوی ارز خود در خارج از کشور نیست، چون برای تامین مواد اولیه نیازمند گردش مالی است. علی‌ شریعتی‌مقدم که در نشست بررسی مشکلات مالیاتی صادرکنندگان با حضور مسوولان سازمان امور مالیاتی در اتاق بازرگانی ایران سخن می‌گفت افزود: واقعیت این است که عده‌ای با کارت‌های یک‌بار مصرف صادرات انجام دادند که امروز دور این میز نیستند.

بیشتر