آرشیو روزنامه شماره ۴۶۰۹ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۶۰۹

  • ۶پیشنهاد ارزی بخش خصوصی

    دنیای اقتصاد: بخش خصوصی به منظور اصلاح سیاست‌های ارزی، ۶ پیشنهاد را به رئیس کل بانک مرکزی ارائه کرد. دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی، این روزها در جلسات مختلف گرد هم می‌آیند تا بتوانند برای عبور از تنگناهای ایجاد شده، راهکارهای مختلف را بررسی کنند. بررسی مسائل ارزی، در نخستین روز از هفته جاری (۲۱ اردیبهشت) در دستور کار نشست هیات رئیسه اتاق ایران با رئیس‌کل بانک مرکزی قرار گرفت.
  • افزایش شعاع ممنوعه‌های وارداتی

    دنیای اقتصاد: شعاع ممنوعه‌های وارداتی افزایش خواهد یافت. سال گذشته واردات هزار و ۳۹۰ قلم کالا ممنوع شد و برای سال‌جاری قرار است شعاع ممنوعه‌های وارداتی به هزار و ۵۳۰ قلم کالا افزایش یابد. با یک حساب سرانگشتی می‌توان گفت برای سال جاری ۱۶۱ قلم کالا به لیست ممنوعه‌های وارداتی افزوده خواهد شد.
  • پیشنهادهای بخش خصوصی برای رونق تولید و صادرات

    دنیای اقتصاد: رئیس اتاق بازرگانی تهران در نامه‌ای به معاون اول رئیس‌جمهوری پیشنهادهایی را برای «بهبود محیط کسب و کار» و«افزایش توان تولیدی، خدماتی و صادراتی کشور» ارائه کرده است. مسعود خوانساری در نامه مذکور خواهان تمدید آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۳ قانون «حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات و همچنین اصلاح ماده ۱۰۴ قانون مالیات‌های مستقیم» (موضوع بخشودگی تمام یا قسمتی از جریمه‌های مقرر در قانون تامین اجتماعی) شده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر