تقسیم سود شرکت صنایع خاک چینی ایران به ازای هر سهم 1830 ریال

دنیای اقتصاد-تبریز: پس از تعیین اعضای هیئت رئیسه مجمع، مدیرعامل شرکت با ارائه گزارشی از فعالیت های این شرکت از رشد کلیه شاخص‌های عملکردی در صنایع خاک چینی ایران خبر داد.

علی بیات ماکو از افزایش فروش شرکت در سال گذشته خبر داد و افزود: فروش شرکت از مبلغ ۸.۳۱۸.۵۵۳ میلیون ریال در سال ۱۴۰۱به مبلغ ۱۳.۱۰۸.۷۷۴ میلیون ریال در سال ۱۴۰۲ رسیده است که نشان از رشد ۵۸ درصدی دارد.

وی با بیان اینکه سود ناخالص شرکت نسبت به سال ۱۴۰۱ رشد ۳۰ درصدی داشته گفت: میزان سود ناخالص شرکت در سال ۱۴۰۱ مبلغ ۵.۹۸۹.۰۲۶ میلیون ریال بود که این مقدار در سال ۱۴۰۲ به مبلغ ۷.۷۶۶.۹۰۶ میلیون ریال رسیده است.

مدیرعامل صنایع خاک چینی ایران ادامه داد: سود خالص این شرکت در سال ۱۴۰۱ مبلغ ۶.۴۱۴.۲۷۶ میلیون ریال بود که در سال ۱۴۰۲ این میزان با رشد ۳ درصدی به مبلغ ۶.۵۸۰.۴۱۰ میلیون ریال رسیده است.

photo_2024-06-16_07-01-52

بیات ماکو در خصوص سود عملیاتی شرکت نیز گفت: سود عملیاتی از مبلغ 5.783.472 میلیون ریال در سال ۱401 به مبلغ 7.097.855 میلیون ریال در سال ۱402 رسیده که نمایانگر رشد 23 درصدی است.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت جایگاه صنایع خاک چینی ایران در چرخه تولید و صنعت کشور گفت: شرکت صنایع خاک چینی ایران یکی از مجموعه های درخشان در حوزه معدن و فرآوری مواد معدنی در کشور است که توانسته است محصولات جانبی را نیز به چرخه تولید اضافه کند.

بیات ماکو ادامه داد: تولید بلوک سبک گازی و ملات خشک یکی از محصولات جانبی است که از سیلیس باقی مانده از کائولن فرآوری شده با هدف دستیابی به بازارهای فروش داخلی و خارجی یکی از موفقیت های بزرگ پرسنل این شرکت می باشد.

وی با بیان اینکه در سالجاری تلاش خواهد شد تولید بلوک سبک گازی به ظرفیت اسمی خود برسد افزود: اخد استانداردهای لازم برای پانل های سقفی و دیواری و ورود آنها به بازار فروش یکی دیگر از اهدافی است که شرکت دنبال خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت صنایع خاک چینی ایران همچنین به تلاش متخصصین این شرکت در خصوص ایجاد تنوع در محصولات کائولن فرآوری شده اشاره و خاطرنشان کرد: به همت پرسنل و کارشناسان این شرکت دو محصول کائولن فرآوری شده جدید با عناوین DZWNK1 و DZWNK2 طراحی و بصورت آزمایشی تولید شد.

وی در مورد خصوصیات این دو محصول جدید افزود: بالا بودن درصد آلومینا، سفیدی خام و پخت بالا، توانایی صادرات و جایگزینی با کائولن های وارداتی مصرفی در صنایع کاغذ سازی علاوه بر مصرف در صنایع کاشی و سرامیک از جمله خصوصیات منحصر بفرد این دو محصول جدید در مقایسه با کائولن های تولیدی داخل و وارداتی به کشور می باشد.

بیات ماکو صنایع خاک چینی ایران را یکی از شرکت های پیشرو در توسعه معادن عنوان و خاطرنشان کرد: توسعه معادن و رسیدن به سود پایدار با ارزش افزوده بالا و سودآوری برای سهامداران یکی از اهداف تیم جدید مدیریتی این شرکت می باشد.

در جلسه مجمع عمومی سالیانه سال مالی منتهی به 29 اسفند 1402 شرکت صنایع خاک چینی ایران، مصوب شد، از سود قابل تقسیم، مبلغ 6.405.000 میلیون ریال به سهامداران پرداخت گردد که با این تصمیم به ازای هر سهم مبلغ 1830ریال سود تعلق خواهد گرفت.

در پایان نیز پس از استماع گزارش حسابرس قانونی، صورت‌های مالی شرکت به تصویب رسید و نسبت به تعیین پاداش اعضای حقوقی هیئت مدیره شرکت، انتخاب حسابرس قانونی و تعیین روزنامه کثیرالانتشار به منظور درج آگهی های شرکت تصمیمات لازم اتخاذ شد.