به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین، غلام رضا سلیمانی افزود: عملکرد ۳ ماه نخست سال ۱۳۹۹ صدر تامین شاهد افزایش درصد‌های تولید، فروش، سود ناخالص و خالص بوده است. به‌طوری که تاصیکو نسبت به مدت مشابه سال قبل در تولید ۳ درصد، فروش ۳۲ درصد، سود ناخالص ۴۷ درصد و سود خالص ۷۵ درصد رشد داشته است. بنا به گفته سلیمانی براین اساس شرکت‌های، کاشی الوند با ۱۷۱ درصد، کاشی سعدی با ۱۹۸ درصد، مس شهید باهنر با ۳۵۹ درصد، پشم شیشه ایران ۲۱۴ درصد، صنایع خاک چینی ایران با ۱۷۲ درصد، شرکت فرآورده‌های نسوز ایران با ۹۷ درصد و شرکت معدنی املاح ایران با ۳۶ درصد توانسته‌اند در سه ماه نخست سال ۱۳۹۹ نسبت به سه ماه نخست سال ۱۳۹۸ رشد سود خالص را به ثبت برسانند.

در این میان شرکت زغال سنگ پروده طبس نیز توانسته است در سه ماه نخست ۱۳۹۹ نسبت به سه ماه نخست سال ۱۳۹۸ رشد ۵ درصدی تولید را در کارنامه خود به ثبت برساند. وی ادامه داد: شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین در راستای بومی‌سازی قطعات و مواد اولیه نیز توانسته است در شرکت‌های خاک چینی، پشم شیشه ایران، مس شهید باهنر، فرآورده‌های نسوز، زغال سنگ پروده طبس با برگزاری دوره‌های عارضه‌یابی و پرورش سفیران نوآور و عارضه‌یاب بخش‌هایی از مواد و قطعات مورد نیاز خودشان را با تکیه بر دانش و توانمندی جوانان ایرانی تولید کنند و مانع خروج ارز از کشور شوند.

سلیمانی خبر داد: تاصیکو با تاسیس و راه‌اندازی شرکت شتاب‌دهنده صدر فردا به منظور رفع گلوگاه‌های فناوری، بومی‌سازی مواد، قطعات و طرح‌های فناوری جدید تلاش دارد تا موج جدیدی از اکو سیستم‌های معدنی و صنایع معدنی را با رویکرد توسعه معادن و صنایع در کشور ایجاد کند.

این مطلب برایم مفید است
15 نفر این پست را پسندیده اند