افتتاح پروژه ملی اینترنت فیبر نوری پیشگامان در بندر چارک با حضور رئیس جمهور

مسعود بمانی‌پور، مدیرعامل شرکت پیشگامان توسعه ارتباطات در خلال آئین افتتاح فاز اول پروژه بزرگ فیبر نوری در بندر چارک از پوشش حداکثری و سراسری این سرویس خبر داد و افزود:

این طرح متشکل از ۵ کیلومتر حفاری و اجرای میکرو داکت هفت کاناله، سی عدد منهول بازدید، ۴۵ جعبه پست فیبر نوری (fat) و میکروفیبر به طول ۷.۵ کیلومتر با عملیات ارسال در کانال‌های کابل فیبر نوری است.

به‌نقل از مهندس بمانی‌پور، با راه‌اندازی شبکه فیبر در کشور، امکان دسترسی به اینترنت پرسرعت برای تمامی منازل، کسب‌وکارها، مراکز آموزشی و درمانی و سازمان‌ها فراهم می‌گردد. تاکنون برای ایجاد زیرساخت جهت پوشش ۱۲۰۰ خانوار بندر چارک، بیش از ۵۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

مدیرعامل شرکت پیشگامان توسعه ارتباطات از ثبت‌نام ۱۵۰ مشترک برای استفاده از سرویس فیبر نوری (FTTH) پیشگامان در این شهر خبر داد و اضافه کرد که در حال حاضر ۵۰ کاربر شامل آموزش و پرورش، ۹ مدرسه و ۴۰ کاربر خانگی به شبکه فیبر نوری متصل شده‌اند.

به‌گفته مهندس بمانی پور، اگرچه فرآیند نصب و راه‌اندازی سرویس برای کاربران زمان‌بر خواهد بود، اما اکنون در دست اجرا و بهره‌برداری است و تیم پیشگامان به‌صورت شبانه‌روزی در تلاش است تا پوشش حداکثری سرویس فیبر نوری را برای ساکنین بندر چارک فراهم نماید.

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.