شاید تصور کنید که خرید این نرم‌افزار فقط یک هزینه اضافه است و خودتان می‌توانید تمام امور را مدیریت کرده و خدمات باکیفیتی را به مشتریان ارائه دهید.

شاید در ابتدا که تعداد مشتریان زیاد نباشد، بتوانید رضایت آنها جلب نمایید اما با گسترش کسب و کار و افزایش تعداد مشتریان مطمئنا بدون داشتن یک نرم‌افزار جامع و کامل نمی‌توانید از پس تمام امور بربیایید.

شما با خرید نرم افزارcrm می‌توانید با بکارگیری فرآیندهای مشتری مداری، مشتریان خود را افزایش داده و فروش خود را چند برابر کنید. در این مقاله قصد داریم به مزایای این نرم افزار کاربردی اشاره کنیم.

برنامه crm چیست؟

نرم افزار crm به کسب و کارهای مختلف کمک می‌کند که ارتباط خود با مشتریان را بهبود بخشیده و با جلب رضایت آنها موجب افزایش فروش خود شوند. هم چنین این برنامه به مدیران سازمان کمک می‌کند که با نظارت بر تمام فعالیت‌های کارکنان، بتوانند به صورت هدفمند برای آینده سازمان برنامه‌ریزی کنند. جمع آوری اطلاعات مشتریان به صورت کامل و دقیق باعث می‌شود که اطلاعات برای تمام کارکنان در دسترس باشد و کارشناسان فروش و بازاریابی راحت‌تر بتوانند با پیگیری به موقع، مشتریان بالقوه را به مشتریان بالفعل تبدیل کنند.

مزایای نرم افزار crm

نرم ‌افزار crm یا همان نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری مزایای بسیاری دارد که در این بخش آنها را دسته بندی کرده و درباره هرکدام توضیح مختصری می‌دهیم‌.

نرم افزار crm به درک بهتر مشتری کمک می‌کند

در برنامه crm تمام اطلاعات مشتریان در یک پایگاه داده یکپارچه ثبت می‌شود. در واقع اطلاعات مشتریان طبقه بندی شده و کارکنان مربوطه راحت‌تر می‌توانند به آنها دسترسی پیدا کنند. به علاوه کارکنان سازمان با کمک نرم افزار crm می‌توانند به تمام سوالات از جمله مشتری آخرین بار کی از آنها خرید کرده است؟ آیا از خدمات رضایت داشته است ؟ آیا مشکلات مشتری حل شده یا هنوز درگیر آن است؟ تاریخ قرارداد با مشتری در چه تاریخی به پایان می‌رسد؟ و غیره پاسخ بدهند و با ارائه بهترین خدمات به مشتریان، رضایت آنها را جلب نمایند.

در اصل افزایش رضایتمندی مشتریان یکی از اهداف اصلی هر سازمان و کسب و کاری به شمار می‌رود. جلب رضایت مشتریان این اطمینان را به شما می‌دهد که آنها دوباره از شما خرید کرده و خدمات و محصولات شما را به دیگران توصیه می‌کنند. هم چنین این نرم‌افزار به بهبود خدمات بازاریابی، فروش و خدمات پس از فروش، جذب مشتری و حفظ وفاداری مشتریان کمک می‌کند.

نرم‌افزار crm‌ به اتخاذ تصمیم گیری بهتر کمک می‌کند

نرم‌افزار crm علاوه بر جمع آوری کامل اطلاعات مشتریان، به اتخاذ تصمیم گیری بهتر کارکنان در بخش‌های مختلف سازمان نیز کمک می‌کند. وجود تکنیک‌هایی در این نرم‌افزار کمک می‌کند که کارشناسان برای اقدامات بعدی تصمیم بهتری بگیرند. یکی از این تکنیک‌ها، طراحی رابط کاربری است. به این صورت که داشبورد کارمند را طبقه بندی کرده و مثلاً با تبدیل مشتری بالقوه به مشتری واقعی، پروفیل مشتری تغییر کرده به بخش‌های دیگر منتقل می‌شود.

هم چنین یکی دیگر از تکنیک‌هایی که در این نرم‌افزار وجود دارد، هوش مصنوعی است. مثلا نرم افزار Salesforce یکی از انواع هوش مصنوعی می‌باشد که به صورت مستقیم با کارمند آن بخش گفتگو کرده و با توجه به اطلاعات موجود، دیدگاه‌هایی را در اختیار فرد قرار می‌دهد. با استفاده از هوش مصنوعی مناسب درنرم‌ افزار crm کارکنان می‌توانند تصمیمات بهتری اتخاذ کرده و سطح رضایت مندی مشتریان را افزایش بدهند.

نرم‌افزار crm به جذب مشتری بیشتر کمک می‌کند

استفاده از نرم افزار crm کمک می‌کند که مشتریان بالقوه را به مشتریان واقعی تبدیل کنید. نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری یا crm علاوه بر جلب رضایت مشتریان، به جذب مشتری بیشتر نیز کمک می‌کند. این نرم افزار جهت مدیریت ارتباط با افرادی که هنوز به مشتری رسمی تبدیل نشده‌اند روش‌هایی را نیز ارائه می‌دهد.

برنامه crm کمک می‌کند که شما به مشتریان احتمالی دسترسی پیدا کرده و بتوانید آنها را جذب کنید. مثلا برنامه‌ پاسخگویی خودکار در سایت را به گونه‌ای تنظیم کنید که بلافاصله پس از سوال کاربران، پاسخ مناسب برای او ارسال گردد. مطمئنا اینکار موجب جلب رضایت و اعتماد کاربر شده و شانس تبدیل شدن او به مشتریان رسمی افزایش می‌یابد.

نرم افزار crm‌ به حفظ مشتریان کمک می‌کند

یکی از دغدغه‌های اصلی هر کسب و کاری، بهبود روابط با مشتریان و حفظ کردن آنها است. اگر مشتریان از خدمات و محصولات شما رضایت نداشته باشند مطمئنا آنها را از دست خواهید داد و در نتیجه به کسب و کارتان ضربه سنگینی وارد می‌شود. شما با کمک نرم افزار فاکتور می‌توانید با مشتریانی که از خدمات یا محصولات شما راضی نبودند از طریق تماس تلفنی، ارسال پیامک، ارسال ایمیل، فرم های آنلاین ارتباط برقرار کنید. در واقع این برنامه کمک می‌کند که در بهترین زمان با مشتری تماس بگیرند. سپس بازخوردها به صورت گزارش‌هایی ارائه شود تا مدیریت با توجه به آنها تصمیماتی را جهت حفظ مشتریان و جلب رضایت آنها اتخاذ کند.

نرم افزار crm موجب افزایش مشارکت و همکاری تیم خدمات مشتری می‌شود

اگر شما مدیر یک شرکت هستید باید توجه داشته باشید که مشارکت و همکاری کارمندان در بخش‌های مختلف بسیار اهمیت دارد و در رونق کسب و کارتان بسیار تاثیرگذار است. نرم افزار crm به تقویت روابط و ارتباطات بین اعضای داخلی شرکت کمک می‌کند. استفاده از این نرم افزار باعث می‌شود که کارکنان بخش‌های مختلف از تمام تحولات و تغییرات مطلع شده و بتوانند اوضاع را کنترل کنند. هم چنین این برنامه دارای بخشی است که تمام تعاملات متصدیان در آن وجود دارد و متصدیان جدید می‌توانند تعاملات همکاران قبلی با مشتریان را بررسی کرده و از آنها آگاه شوند.

نرم‌افزار crm‌ موجب سرعت بخشیدن به ارتباطات داخلی سازمان می‌شود

نرم افزار crm علاوه‌ بر اینکه روابط بین مشتریان و کارکنان سازمان را بهبود می‌بخشد، موجب تقویت ارتباطات کارکنان با یکدیگر و مدیران با کارکنان نیز می‌شود. در واقع این برنامه فقط مختص کارکنان نیست و مدیران هم باید با این نرم افزار آشناییت کامل داشته باشند تا بتوانند با کارکنان خود ارتباط برقرار کرده و در جریان کامل فعالیت سازمان قرار بگیرند.

نرم افزار crm به سامان دهی اطلاعات کمک می‌کند

یکی از مزیت‌های اصلی نرم افزار crm، سازماندهی اطلاعات است. این برنامه از طریق پایگاه اطلاعاتی مشتریان، راه‌های ارتباطی با مشتریان احتمالی و هم چنین ابزارهای مشارکت داخلی، به سازماندهی اطلاعات سازمان کمک می‌کند. با توجه به اینکه اطلاعات زیادی در یک سازمان رد و بدل می‌شود بدون استفاده از برنامه crm دسترسی به آنها امکان‌پذیر نیست. به علاوه مدیران با بررسی گزارشات بدست آمده می‌توانند کارکنان پرتلاش را شناسایی کرده و پاداش‌هایی را برای آنها در نظر بگیرند. هم چنین اگر کوتاهی توسط افرادی صورت گرفته، به آنها اخطار داده شود.

بهترین نرم افزار crm

نرم افزار crm همیار فروش به عنوان یکی از بهترین نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری علاوه بر جذب مشتری جدید به بهبود روابط و حفظ مشتریان قدیمی، سازمان دهی ارتباطات داخلی و تقویت مشارکت و همکاری کارکنان نیز کمک می‌کند. در ادامه شما را با امکانات این نرم افزار کاربردی آشنا می‌کنیم.

 • مدیریت مشتریان احتمالی و جذب آنها به سازمان

 • مدیریت مشتری رسمی و حفظ ارتباط با او با سازمان

 • امکان مدیریت فعالیت‌های روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه و ثبت گزارش کار

 • پیگیری مشتری و امکان ثبت یادآوری‌ها جهت تماس به موقع با مشتری

 • مدیریت بخش‌های مختلف سازمان توسط مدیران

 • مدیریت ارتباط با مشتری

 • مدیریت رسیدگی به شکایات مشتریان

 • مدیریت بازاریابی و فروش

 • مدیریت فرصت های فروش و پیگیری آنها

 • مدیرت خدمات پس از فروش

 • مدیریت کارکنان و پرسنل

 • مدیریت درخواست‌های مشتریان و رسیدگی به آنها در کوتاه ترین زمان جهت جلب رضایت آنها

 • مدیریت پاسخگویی خودکار به مشتریان

 • مدیرت نظرسنجی جهت آگاهی از رضایت مشتریان

چرا باید نرم افزار crm همیار فروش بخریم؟

همانطور که مطالعه کردید نرم افزار crm برای هر کسب و کاری مناسب است و به خاطر مزایای فراوان، خرید این برنامه با مناسب‌ترین قیمت به یکی از دغدغه‌های اصلی شرکت‌ها و سازمان‌ها تبدیل شده است. توجه داشته باشید که اگر نرم افزار اشتباهی را بخرید، نه‌تنها هیچ تاثیری در جذب مشتری و رونق بخشیدن به کسب و کارتان ندارد بلکه شما را درگیر مشکلات بسیاری نیز می‌کند. هم چنین دوباره مجبور می‌شوید وقتی زیادی صرف خرید نرم‌افزار جدید و پیاده سازی آن کنید. نرم‌افزار crm همیار فروش یکی از بهترین برنامه‌هایی است که می‌توانیم به شما پیشنهاد کنیم.

ایا نرم افزار crm همیار فروش برای من مناسب است؟

اگر قصد خرید نرم افزار crm را دارید ولی هنوز مطمئن نیستید که آیا برای شما مناسب است یا خیر؟ این مجموعه دمو رایگان نرم‌افزار همیار فروش را در اختیارتان قرار می‌دهد تا بتوانید با رابط کاربری آن قبل از خرید آشنا شوید. توجه داشته باشید که نرم‌افزار crm باید دارای کاربری راحت و ساده باشد تا تمام افراد بتواند از آن استفاده کنند.

آموزش نصب نرم افزار crm همیار فروش

نصب نرم افزار crm همیار فروش بسیار راحت است و نیازی به مهارت و تخصص خاصی ندارد. شما با چند کلیک ساده می‌توانید این نرم‌ افزار فاکتور را روی سرور اصلی نصب کنید. هم چنین بقیه کارکنان شرکت بدون نیاز به نصب این نرم‌افزار می‌توانند با داشتن نام کاربری و رمز عبور از امکانات آن استفاده کنند. البته ویدئوهای آموزشی هم در سایت وجود دارد که می‌توانید با مشاهده آنها اطلاعات کاملی درباره این برنامه بدست بیاورید. جهت خرید و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به آدرس اینترنتی hamyareforosh مراجعه نمایید یا از طریق راه‌های ارتباطی با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.