استان خراسان خصوصیات خاص اقلیمی و تنوع آب و هوایی زیره سبز در اسفراین، که بخشی از مناطق خشک و نیمه خشک را شامل می‌شود، که برای بهره برداری از منابع محدود آب بایستی محصولات زراعی سازگار با شرایط خشک و نیمه خشک را شامل می شود، و با توجه به دامنه وسیع مصرف داروهای گیاهی در طب سنتی ایران و فراوانی گونه های مختلف این گیاهان کشور ما را از دیرباز مرکز عمده تولید، فرایند مصرف و صدور تعداد زیادی از گیاهان دارویی قرار داده است، که زیره سبز از جمله آنها می باشد.

در بسیاری از نقاط دنیا ترکیبات گیاهی زیره سبز به شکل سنتی در تبریز به منظور درمان برخی بیماری ها به خصوص بیماری های عفونی، اسهال، تب، سرماخوردگی و بهداشت دهان و دندان استفاده می شود. روبرو شدن با دارو ها در راستای کاهش بروز آن و یا محدود نمودن عوامل میکروبی مقاوم و از اهمیت زیادی برخوردار است. این گیاه برای طعم بخشی به غذاها در تهیه عطرها و برای موارد پزشکی استفاده می شود.

امروزه قیمت زیره سبز از لحاظ ارزش اقتصادی و خواص به عنوان مهم ترین گیاه دارویی کشور و خراسان جنوبی محسوب می شود. اهمیت اقتصاد زیره سبز به دلیل دارا بودن ویژگی های از قبیل: فصل رشد کم، نیاز به آب کم، نداشتن دخالت فصل در رشد آن با موارد دیگر محصولات کشاورزی توجیح هزینه آن نسبت به دیگر محصولات زراعی و صادراتی بودن آن می باشد زیره سبز در یک سال رشد می کند و از خانواده جعفری و اندازه آن بر حسب شرایط محیطی از ۱۰ تا ۶۰ سانتیمتر تغییر می کند.

زیره سبز و دلیل کاربردهای فراوانی که دارد به صورت گسترده فرآوری می‌شود به عنوان مثال کارخانه زیره سبز در مشهد یکی از بزرگترین کارخانه ها و تولیدی های است که به فرآوری این محصول می پردازد. حدود ۸۰ درصد زیره سبز کل ایران در استان مشهد و ۲۰ درصد دیگر در سایر نقاط کشور از جمله گرگان، کرمان، یزد، شاهرود، کاشان و سمنان تولید می شود.

پودر زیره سبز در چه غذا هایی استفاده می شود

امروزه علاوه بر پیشرفت جوامع بشری، بیماری بسیار زیادی نیز کشف شده اند و یکی از راه های درمان این بیماری ها آشنایی کامل با طبیعت و خواص گیاهان و میوه ها است. یکی از گیاهان بسیار مفیدی که در درمان اکثر بیماری ها موثر است، زیره می باشد.

زیره سبز دارای طبع گرم بوده و استفاده از آن برای غذا های سرد مثل برنج بسیار مفید است؛ چرا که طبع سرد این غذا را متعادل می کند و باعث بهبود سیستم گوارشی می شود.

برای استفاده زیره در برنج بهتر است که موقع دم کردن برنج این ادویه را به برنج اضافه کنید تا همراه برنج دم بکشد که باعث می شود برنج شما طعم بهتری بگیرد. زیره در پلو های دیگر مثل هویج پلو و لوبیا پلو هم استفاده می شود و عطر بسیار خوبی به این غذا ها می دهد.

پودر زیره

دانه های زیره سبز و پودر زیره سبز به عنوان ادویه در اکثر غذا ها استفاده می شود. این ادویه را می توان در اکثر خورشت ها، سوپ ها و آش بکار برد. از زیره سبز می توان در تهیه انواع نان ها وکیک ها استفاده کرد که هم عطر بسیار خوبی به نان می دهد و هم باعث خوشمزه تر شدن آن می شود. برای استفاده زیره در نان بهتر است موقع پخت نان بر روی آن کمی زیره اضافه کنید و از طعم و عطر خوب آن بهره مند شوید.

طبع زیره سبز

افرادی با مزاج سرد می توانند از زیره سبز استفاده کنند. طبع زیره سبز گرم و خشک است و افرادی که دارای خشکی مزاج و یا دارای مزاج گرم هستند نباید از آن استفاده کنند زیرا باعث بروز عوارضی مانند سردرد می شود. طبع گرم زیره سبز باعث افزایش سوخت و ساز بدن می شود این فعالیت موجب تقویت حافظه شده و عملکرد مغز را ارتقا می بخشد. مصرف روزانه این گیاه موجب جلوگیری از بیماری های ناشی از کهولت سن مانند پارکینسون و آلزایمر می شود.

زیره سبز از معروف ترین و پرکاربرد ترین ادویه های جهان است که به صورت پودر شده و یا پودر نشده در تهیه شیرینی، مزه دارد کردن غذا و تهیه دمنوش مورد استفاده قرار میگیرد. این گیاه ارزشمند خواص درمانی فراوانی نیز دارد که پزشکان طب سنتی از آن غافل نشده اند. در ایران نوع سبز آن پرورش داده می شود که از اجزای اصلی ادویه کاری به شمار می رود.

زیره سبز

علاوه بر این طبع زیره سبز با طبع گرمی که دارد به عنوان یک آرامبخش طبیعی شناخته شده و در کاهش استرس موثر است. این امر به دلیل وجود آنتی اکسیدان های فراوان در این گیاه است که موجب نابودی رادیکال های آزاد مغز شده و کمک میکنذد تا انسان به یک آرامش نسبی برسد.

زیره سبز به عنوان مصلح و نفاخ در مزاج سرد مورد استفاده قرار می گیرد. در افرادی که از سندروم روده رنج می برند، زیره سیاه کرمان و سبز می تواند به عنوان یک درمان قطعی تجویز شود. استفاده از این گیاه اسرار آمیز به مدت 4 هفته موجب کاهش علائم شده و نفخ و دل پیچه را رفع می کند. زیره با تنظیم حرکات روده موجب تصحیح عملکرد گوارش شده و افراد مبتلا را درمان می کند.

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.