خدمات سئو درواقع خدماتی است برای بهینه سازی موتورهای جستجو، که هدف شان افزایش بازدید وب سایت  و در نهایت ایجاد ترافیک طبیعی برای وب سایت هاست. دراکثر مواقع توسط شرکت ها و یا افرادی متخصص در تمام جنبه های سئو ارائه می شود.

چرا به خدمات سئو نیاز داریم؟

ممکن است بخواهید خودتان بهینه کردن موتور جستجو را انجام دهید و از متخصصان  خدمات سئو در این زمینه استفاده نکنید. 

ممکن است در یک صنعت با رقابت بسیار زیادی باشید، با این وجود به تنهایی رسیدن به موفقیت خیلی سخت خواهد بود. مثلا، یک شرکت خدماتی برای جستجوی  "خدمات  در منطقه من"  قصد دارد رتبه بالایی بدست بیاورد. 

احتمال این که اغلب شرکت‌های خدماتی با هم در منطقه رقابت می کنند، وجود دارد. در این حالت، سبقت گرفتن از رقبا نیازمند دانش و تجربه تخصصی است.جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت زیر نیز مراجعه نمایید:

https://seokar.com

یک جنبه دیگر در خدمات سئو، اجرای بلاوقفه و موفق سئو است که نیازمند وقت ودانستن مهارت های مورد نیاز است. یک  سئو موفق به انواع مختلف مهارت ها  نیازمند است که عبارتند از:

JavaScript، HTML، توسعه و مدریت محتوا ، CSS، استراتژی های وب، طراحی مبتکرانه، فیلمبرداری، تجربه کاربر، محیط کابری و روابط عمومی. 

توضیحی مختصر از مهم ترین خدمات سئو یک برنامه سئو 

1. هدف خود را مشخص کنید.

 در اول کار،اگر بدانید برنامه سئو خود را از کجا باید آغاز کنید، به هدف های خود خواهید رسید. شاید هدف شما افزایش شناخت نام کسب وکار خود است و می خواهید توجه ها را به صفحات کالای خود جلب کنید.  از طرفی دیگر، امکان دارد اهداف شما بالا بردن رتبه و ترافیک در جستجوهایی است که دارای خصوصیات محلی می باشند. کارشناسان سئوی با تجربه می توانند شما را در این مراحل راهنمایی کرده و در مسیر درست قرار دهند.

بررسی تکنیکال وب سایت: در این قسمت از خدمات سئو، تمام اجزای تکنیکال موجود در وب سایت مورد بررسی قرار گرفته و مشخص میشود چگونه یک موتور جستجو با توجه به آن اجزاء، وب سایت شما را قضاوت میکند. این اجزاء در وب سایت عبارتند از:

قابلیت کراول: آیا خزنده موتور جستجو می تواند محتوای وب سایت شما را پیدا کند و به آن دسترسی پیدا کند؟

قابلیت نشانه گذاری: آیا صفحات شما واقعاً در موتورهای جستجو نمایه می شوند؟

از نگاه کاربری: آیا وب سایت  دارای سرعت  بارگیری خوبی در تمام دستگاه ها است؟ تبلیغات پاپ آپ در آن وجود دارد؟

بازرسی سایت شامل تحلیل کد ها، کراول در وب سایت وخیلی ازتست ها برای تشخیص است. در اکثر مواقع هنگام بازرسی سایت هزاران مورد اقدامات لازم تشخیص داده می شوند. در این حالت، متخصصان سئو دراولویت بندی به شما کمک خواهند کرد.

2. استراتژی های کلمات کلیدی 

بهتراست تا پیشنهادات نام تجارت خود را با عبارات جستجو شده توسط کاربران هماهنگ کنید.  سرویس استراتژی های کلمات کلیدی نیازمند درکی عمیق از کسب وکار و اعمال کاربر است. استراتژی کلمات کلیدی، شامل اولویت بندی، آنالیز سیر حجم کلمات کلیدی درماه، آنالیز رقابتی، آنالیز نتایج موتور جستجو است. دست آورد نهایی، یک استراتژی کامل است که  اساس موفق بودن سئو را میسر می کند.

3. آنالیز محتوا و استراتژی

در این مدل خدمات سئو، داشتن محتوایی با کیفیت، اعتبار وب سایت شما را بالا برده و برای جهت دهی ترافیک طبیعی و بهبود رتبه لازم است. استراتژی محتوا توسط استراتژی کلمه کلیدی جهت دهی می شود و دارای آنالیز شکاف محتوا است. امکان دارد برای کلمات کلیدی، محتوای مورد نیاز برای رتبه دهی مورد نظر را در اختیار نداشته باشید. آنالیز محتوا و انجام استراتژی نقشه ای برای رسیدن به هدف که رتبه ای بالاتر است می باشد.

4. بهینه سازی on page

در این خدمات سئو، محتوایی را برای کلمات کلیدی و موضوعات که قرار است رتبه ‌بندی شوند از قبل آماده کرده و بهینه سازی می ‌کنند.  این موارد شامل اضافه کردن کلمه های کلیدی هدفمند به متن کپی اصلی، آپدیت کردن عنوان و استفاده تصویر های جذاب و بهینه کردن لایه بندی وب سایت برای تعامل با کاربران می باشند.

5. بهینه کردن off page

یکی از خدمات سئو، بهینه سازی فاکتورهایی در خارج از وصفحه وب  که بر رتبه بندی وب سایت شما اثر قابل توجهی می گذارند است.  این فاکتورها شامل بهینه کردن تجارت گوگل، مدیریت اعتبار، بهینه کردن وب سایت های بررسی صفحه وب، بهتر کردن اموال در رسانه های اجتماعی و مقدار بک لینک هایی که از طرف سایت های قابل اطمینان و با اعتبار به سمت وب سایت شما اشاره دارد می باشد. 

وقتی محتوایی عالی داشته باشید، بهینه کردن در خارج از وب سایت باعث می شود محتوای شما تقویت شده و در آخر باعث بالا رفتن ترافیک موتورهای جستجو می شود.

6. گزارش تهیه کردن

بدون ردیابی و گزارش تهیه کردن از شاخص های کلیدی کارایی، اثرات کلی تلاش های سخت خود را هیچوقت متوجه نمی شوید. متخصصان سئو، ترافیک طبیعی وب سایت، سیر جستجو، بک لینک‌، رتبه‌ کلمات کلیدی و آزمون های تشخیصی را به شکل دائم برای مقیاس گیری و آگاهی یافتن از ابتکارعمل سئوی شما نظارت می ‌کنند.

اِلمان های بسیاری برای نظارت کردن وجود دارد و تمام ابزارها شبیه  به هم کار نمی کنند. می توانید در وقت و هزینه ها صرفه جویی کرده و با کارشناسان سئو در این زمینه همکاری کنید. 

7. پشتیبانی وب سایت ها

احتمال دارد برای  اجرای توصیه نامه های سئو به پشتیبانی دائم وب سایت نیاز پیدا کنید. شرکت ها و آژانس های بسیاری خدمات سئو را ارائه می دهند. مثلا، اگر نیاز دارید مطمئن شوید، که محتوای جدید شما  به طور مرتب به صفحه وب افزوده و همزمان نیز بهینه می شود، در این حالت پشتیبانی وب سایت خیلی به کار می آید و می توانید از خدمات سئو ارائه شده شرکت های سئو استفاده کنید.

8. آنالیز کردن رقبا

بعضی وقت ها فقط دانستن وضعیت رتبه بندی و ترافیک وب سایت شما کافی نیست. شاید بهتر است نحوه کارکرد رقبا را نیز مشاهده کرده و اطمینان حاصل کنید که از رقبای خود جلوتر هستید.

9. آنالیز محتوا

دراین مرحله از خدمات سئو، سرویس های توسعه دهنده محتوای سئو در فراهم کردن استراتژی و تولید محتوا، طبق کلمات کلیدی به شما کمک می کنند و با طی کردن مراحل سئو به بهترین رتبه بندی ها در موتورهای جستجو و بازدیدها و ترافیک های بیشتر برای تجارت شما منجر می شوند. 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند