تنفس بدبو از عوامل ناخوشایندی است که بسیاری از افراد را ناراحت می‌کند، نوآوری جدید آدامس بایودنت، خلق یک راهکار اساسی برای مبارزه با عوامل ایجادکننده بوی نامطبوع دهان است! این راهکار تحت عنوان آدامس کربن فعال گیاهی با برخورداری از زایلیتول و رنگ کربن فعال گیاهی می‌تواند با جذب باکتری های سطح زبان و گلو، عوامل ایجادکننده بوی نامطبوع دهان را از بین برده و به کاهش روند پوسیدگی دندان‌ها کمک خارق‌العاده‌ای نماید. مصرف مستمر و بلندمدت آدامس جدید بایودنت به ویژه بعد از صرف غذا و یا قبل از خواب یک راهکار کلیدی در تقویت سلامت دهان و دندان‌ها است.

به گزارش اگروفود، بایودنت اخیرا  از آدامس کربن گیاهی فعال با طعم نعنا ویژه رونمایی کرد. در فرمولاسیون این محصول جدید از رنگ کربن فعال گیاهی استفاده شده است. علاوه بر آن، این محصول حاوی زایلیتول و ترکیبات طبیعی ضدعفونی‌کننده دهان بوده و از این نظر یک محصول موثر در حذف باکتری های ایجادکننده بوی نامطبوع دهان شناخته شده است.

زغال فعال یک پودر کاملاً سیاه رنگ، بدون بو و بدون طعم است که به راستی از زغال یعنی مواد دارای کربن مانند چوب به‌دست می‌آید. زمانی که زغال یا همان charcoal در دمای بالا و در محیط خلأ و بدون اکسیژن حرارت داده می‌شود، توسط گرمادهی با گاز اکسیدکننده یا مواد شیمیایی دیگر فعال شده و به پودری سیاه رنگ تبدیل می‌شود که همان کربن خالص است.

با  فعال شدن این زغال، قابلیت‌های آن افزایش پیدا می‌کند و می‌تواند مواد گوناگونی را جذب کند. با تبدیل شدن زغال به پودر، می‌توان آن را در سطح بیشتری پخش کرد تا به نقاط مختلف نفوذ کند، درون منافذ وارد شود و سموم و دیگر مواد مضر بدن را جذب کند. زغال فعال جدیدترین ماده سم‌زدا به شمار می‌رود.

کربن فعال گیاهی  در دوران مصر باستان به عنوان ترکیب موثر در حذف بو و طعم های نامطلوب کشف و برای درمان بیماری‌ها مورد استفاده قرار گرفت؛ حال با ابتکار بایودنت برای اولین بار از مشتقات این ترکیب در آدامس نیز استفاده شده است.

این مطلب برایم مفید است
34 نفر این پست را پسندیده اند