به گزارش خبرگزاری فارس، پرویز سروری، گفت: بارها پیش آمده که شهرداری اقدام می‌‌‌کرد تا ملکی را خریداری کند و پس از پیگیری‌ها مشخص می‌‌‌شد که آن ملک متعلق به شهرداری بوده و چون در هیچ سیستمی ثبت نشده، مشکلاتی ایجاد شده است.

وی با تاکید بر اینکه ساماندهی اراضی و املاک متعلق به شهرداری در آغاز راه است، گفت: این روند باید ادامه پیدا کند و تمام اراضی شهرداری تعیین‌تکلیف شود تا بتوان از سوءاستفاده و رانت جلوگیری کرد.

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به دریافت سند مالکیت ۱۰۰ هکتار زمین در شهر آفتاب، تصریح کرد: با توجه به ساخت نمایشگاه در این اراضی، زمین دائما در حال ارزش افزوده است و با توجه به همین موضوع، کسانی به دنبال دست‌‌‌اندازی به اراضی بودند. طبق گزارش‌های شهرداری، در این زمینه حساسیت ایجاد شد که سریعا تعیین‌تکلیف شود که در همین راستا دریافت سند مالکیت صورت گرفت و اقدام مناسبی بود که شهرداری تهران برای جلوگیری از سوءاستفاده انجام داد.

وی گفت: با این اقدام از دست‌‌‌اندازی عده‌‌‌ای به اراضی جلوگیری شد. بازپس‌‌‌گیری و تعیین‌تکلیف املاک در شهرداری اتفاق خوبی است که به نوعی دست سوداگران زمین را می‌‌‌بندد و با این اقدام، شهرداری دارای بانک زمین خواهد شد.