به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از یکی از اعضای شورای شهر تهران، در نشست ٨ساعته روز سه‌شنبه گذشته کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر تهران و با تصمیم اعضای این کمیسیون، ۶/ ۳۸ درصد بودجه شهرداری تهران به توسعه حمل و نقل عمومی و تکمیل زیرساخت‌‌های عمرانی اختصاص یافت.

براساس این گزارش، با رویکرد کارشناسی و نگاه تخصصی به مسائل و مشکلات پایتخت به موضوعاتی همچون تکمیل زیرساخت‌‌ها و نوسازی و بازسازی سامانه‌های حمل و نقل شهری، مبلغ ۲۳ هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان با اولویت نگهداشت شبکه مترو و ناوگان اتوبوسرانی به تصویب رسید.

در این گزارش با اشاره به اینکه ۶/ ۳۸ درصد بودجه کل شهرداری تهران به فعالیت‌‌های حمل و نقلی و عمران شهری تعلق گرفته است، آمده است: در بودجه سال ۱۴۰۱ شهرداری تهران، حمل و نقل و عمران با ١٨ هزار میلیارد تومان و تبصره‌های ذیل این دو سرفصل با ٥ هزار و ١٥٠ میلیارد تومان، بالاترین ردیف بودجه را به خود اختصاص داده است.

در این گزارش با تاکید بر اینکه با تصویب این بودجه در صحن شورا، فرصت بسیار خوبی برای توسعه شبکه مترو، توسعه ناوگان اتوبوسرانی، سامانه تاکسیرانی، ورود موتورسیکلت‌‌های برقی و تکمیل پروژه‌های نیمه‌‌تمام عمرانی فراهم خواهد شد، ابراز امیدواری شده است: پس از یک دوران فترت، شاهد جهش قابل قبولی در ارتقا و بهبود کیفیت زیرساخت‌‌های شهر و حمل و نقل شهری خواهیم بود.

 

 

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند