Untitled-1

به گزارش «دنیای اقتصاد»، قیمت آپارتمان نوساز در این منطقه بسیار متغیر است و در فایل‌های معدود موجود قیمت‌های اعلامی فعلی از حدود 23 تا 35 میلیون تومان به ازای هر مترمربع بوده است. مهم‌ترین دلیل مناسب بودن قیمت این منطقه نزدیکی آن به فرودگاه است. بنابراین محله‌های دورتر از فرودگاه قیمت‌های بالاتری نسبت به سایر محله‌ها دارند. همچنین بنابر تحقیقات میدانی املاک محدوده شمالی این منطقه عموما با قیمت‌های قدری بالاتر از سایر محله‌های منطقه 21 معامله می‌شود.

ظرف سه سال گذشته با توجه به جهش پیاپی قیمت مسکن و اجاره‌بها، شماری از مستاجران ناگزیر شدند از مناطق بالاتر غربی همچون بخش‌های مصرفی منطقه 2 و 22 به منطقه 21 نقل مکان کنند. گروهی از خریداران ملک که قصد خرید در غرب تهران را داشتند نیز با توجه به اینکه از سرعت بالای رشد قیمت مسکن جا ماندند، ناگزیر شدند منطقه 21 را برای خرید جایگزین مناطق قدری مرغوب‌تر مثل منطقه 22 کنند. به این ترتیب در طول سه سال گذشته بازار مسکن در منطقه 21 از رونق نسبی برخوردار بود اما از ابتدای تابستان امسال تاکنون به اذعان واسطه‌ها تعداد فایل‌ها کاهش چشمگیری دارد و جست‌وجوگران پیگیر ملکی هم در بازار حضور ندارند.

منطقه 21 در محدوده وردآورد که ورودی غربی تهران به شمار می‌آید، یکی از گزینه‌های مناسب برای کسانی است که با بودجه محدود قصد خرید آپارتمان نوساز دارند. در این منطقه به واسطه شهرک‌سازی عرضه فایل نوساز نسبتا پرتعداد است اما در سایر محله‌های منطقه 21 به ویژه محله شاخص تهرانسر، بازار مسکن‌گویی به خواب زودهنگام زمستانی رفته است.

 

 

این مطلب برایم مفید است
14 نفر این پست را پسندیده اند