به گزارش خبرگزاری مهر، سعید رسولی گفت: عملیات اتصال خط ۳ متروی تهران به ایستگاه راه‌آهن تهران و احداث یک گالری تا پایان امسال اجرایی می‌شود.

وی افزود: مسافران از این پس می‌توانند بدون خروج از ایستگاه مترو به راه‌آهن و بالعکس مراجعه کنند.

وی تصریح کرد: اتصال ایستگاه‌های مترو به ایستگاه‌های راه‌آهن در دستور کار ما قرار دارد و برای اولین بار در ایران نمونه آن در ایستگاه راه‌آهن تهران به بهره‌برداری رسید تا مسافرانی که وارد پایتخت می‌شوند به راحتی از مترو استفاده کنند و سفر یکپارچه شکل گیرد. مدیرعامل شرکت راه‌آهن افزود: این سیاست را در ایستگاه جوانمرد قصاب واقع در شهرری نیز دنبال می‌کنیم.

 رسولی در ادامه از پیشنهاد اجرای طرح کارت بلیت سفر به‌صورت یکپارچه در قطارهای حومه‌ای، خطوط مترو و اتوبوس‌های بی آرتی خبرداد و تصریح کرد: این کار را با شهرداری تهران دنبال می‌کنیم تا مسافران بتوانند به راحتی سفر خود را از خارج تا داخل شهر انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه جلسات متعددی با مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران برگزاری شده است، افزود: مذاکرات خوبی در این زمینه برگزار شد و مقامات درخصوص اجرای پروژه صدور کارت‌های یکپارچه سفر حومه‌ای و ریلی اظهار همکاری کردند. رسولی گفت: درخصوص توسعه خدمات مترو و قطارهای حومه‌ای نیز توافقاتی انجام شد و قرار است نشست کاری داشته باشیم.

این مطلب برایم مفید است
20 نفر این پست را پسندیده اند