به گزارش «دنیای اقتصاد»، منطقه ۶ در کنار منطقه ۱۲ یکی از دو پهنه و کانون اصلی کار و فعالیت در شهر تهران به شمار می‌آید و از این رو سهم محله‌های مسکونی در مقایسه با محله‌ها و راسته‌های تجاری و اداری در مقایسه با سایر محله‌های پایتخت بسیار اندک است. همین ویژگی سبب می‌شود به‌طور کلی این منطقه حتی در شرایط عادی بازار مسکن، به‌عنوان یکی از مناطق پرمعامله شناخته نشود و عموما میزان تقاضای سکونت در این منطقه نسبت به مناطق همجوار آن کمتر است. اما در شرایط فعلی که بازار مسکن وضعیت رکودی فوق سنگین را تجربه می‌کند و حجم معاملات ماهانه به زیر ۱۰ هزار فقره تنزل پیدا کرده، این منطقه اوضاعی به مراتب بدتر از گذشته دارد، طوری که برخی واسطه‌های ملکی مدعی هستند تعداد مراجعات روزانه آنها از سوی متقاضیان خرید ملک انگشت‌شمار است.

از طرفی بررسی وضعیت عرضه در این منطقه حاکی از این است که عموم املاک عرضه شده سن بنایی بیش از ۲۰ سال و بعضا بیش از ۳۰ سال ساخت دارند، اما از آنجا که از جنس املاک آماده ساخت نیستند، اغلب به قیمت آپارتمان قدیمی و نیازمند بازسازی عرضه شده‌اند، نه قیمتی نزدیک به بهای زمین در این منطقه بر اساس قدرالسهم تعلق گرفته به مالک. مشتری این قبیل املاک نیز در مقایسه با املاک قدیمی که چشم‌انداز روشنی از زمان ساخت و ساز در آنها وجود دارد، طبعا بسیار اندک است.

کانون عرضه آپارتمان نوساز در منطقه۶   نیز محله یوسف‌آباد است که قیمت‌های پیشنهادی ۵۰ تا ۶۰ میلیون تومانی که بعضا با قیمت‌های پیشنهادی در منطقه یک برابری می‌کند، سبب شده خریداران رغبتی به خرید ملک نوساز در یوسف‌آباد نشان ندهند و در نتیجه این بخش از بازار نیز رکودی است.

 

این مطلب برایم مفید است
23 نفر این پست را پسندیده اند