به گزارش «دنیای‌اقتصاد»، روندی که بازار اجاره در تابستان امسال طی کرده، تا حدودی نسبت به تابستان پارسال متفاوت است؛ به نحوی‌که بر تعداد فایل‌های قیمت مناسب عرضه شده در بازار اجاره افزوده شده و فرآیند جست‌وجو برای مستاجران در مقایسه با سال گذشته قدری کوتاه‌تر شده است.

البته این رخداد به اذعان اغلب واسطه‌ها مربوط به یک هفته اخیر است و سابقه زیادی ندارد. اما آنچه مشخص است، اینکه اجاره‌های پیشنهادی موجران با قدرت خرید مستاجران نسبت به تابستان سال گذشته هماهنگ‌تر شده است. با این وجود همین اجاره‌های پیشنهادی مناسب هم قدری نسبت به اجاره سال قبل همان ملک افزایش دارد که مقدار آن براساس موقعیت ملک،‌ سن بنا و امکانات آپارتمان متفاوت است.

به گفته واسطه‌ها، در سال گذشته اجاره‌های پیشنهادی ماهانه بیش از ۳ میلیون تومان حتی در مناطق مصرفی بازار ملک هم رواج زیادی داشت و البته تمام این ارقام پیشنهادی به همین شکل در قراردادها ثبت نشد و مسیر «تبدیل به ودیعه» و «تخفیف» توسط موجرانی که در اجاره دادن ملک خود مصر بودند، پیش روی مستاجران باز گذاشته شد. اما امسال موجران مناطق مصرفی به‌ویژه دو منطقه ۴و۵ تهران حاضر به دریافت ودیعه بیشتر و تنظیم اجاره ماهانه حول و حوش ۲ تا ۳میلیون تومان شده‌اند و تعداد این فایل‌های مطلوب مستاجران در هفته پایانی مرداد رو به افزایش گذاشته است.

 

07-02

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند