آرشیو روزنامه شماره ۴۷۷۱ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۷۷۱

 • نمره جدید مردم به اداره پایتخت

  دنیای اقتصاد: نتایج نظرسنجی جدید از شهروندان تهرانی درباره عملکرد یک سال اخیر شهرداری، پیام متفاوت مخابره کرد. این نظرسنجی که سومین پیمایش از سال ۹۶ تاکنون محسوب می‌شود، نشان می‌دهد روند تشدید نارضایتی عمومی از اداره شهر و متغیرهای شهری متوقف شده اما اوضاع از نگاه پایتخت‌نشین‌ها هنوز بحرانی است و تا سطح مطلوب فاصله زیادی دارد. نمره مردم تهران به کارنامه شهرداری، در پاییز ۹۸ به میزان خیلی خفیف افزایش یافت. نمره «رضایت از تهران»، ۵/ ۱۲ از ۲۰ است. تهرانی‌ها پنج چالش اول خود را اعلام کردند.
 • اطلاع‌رسانی عمومی آگهی معاملات شهرداری

  رئیس کمیته شفافیت شورای شهر تهران گفت: با راه‌اندازی درگاه واحد انتشار آگهی‌های معاملات، متقاضیان شرکت در مزایده‌ها و مناقصه‌های شهرداری تهران، می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت شفاف، علاوه بر اینکه از آگهی‌ها به‌صورت روزانه با خبر شوند، اسناد مزایده و مناقصه را نیز دریافت ‌کنند.
 • ویژگی فایل‌های رسوبی در بازار مسکن

  دنیای اقتصاد: عمده آپارتمان‌های موجود نزد بنگاه‌ها که برای فروش عرضه شده‌اند، دو ویژگی مشترک دارند که یکی به سن بنای آنها و دیگری به امکانات آنها بازمی‌گردد. به گزارش «دنیای اقتصاد» در بازار مسکن کنونی فروشنده‌های واقعی بسیاری وجود دارند که مدت‌هاست انگیزه فروش خود در این بازار راکد را حفظ کرده و فایل خود را نزد بنگاه‌ها باقی گذاشته‌اند؛ هر چند به اذغان گروهی از واسطه‌های ملکی، بازدیدکنندگان از برخی از این آپارتمان‌ها به تعداد انگشتان یک دست هم نمی‌رسد، اما از آنجا که قصد فروش مالکان این املاک جدی است، فایل مربوطه هفته‌ها و بعضا ماه‌هاست که نزد بنگاه‌ها رسوب کرده است.
 • گل به خودی در مدیریت شهری تهران

  دنیای اقتصاد: لکنت زبان مجموعه مدیریت شهری تهران در «اعلام دقیق» و «شرح کامل» آنچه قرار است به‌عنوان یک طرح یا سیاست جدید در پایتخت به اجرا دربیاید، کار را به جایی رسانده که «ایده‌های خوب» به بدترین شکل توسط برخی مدیران مطرح و حواشی ناشی از آن در نهایت باعث «گل به خودی» در این مجموعه می‌شود. دعوای لفظی که از دو روز پیش بین مدیران شهر تهران برسر یک طرح مربوط به شرکت واحد اتوبوسرانی شکل گرفته است از یک واژه تحت عنوان «فروش صندلی اتوبوس» نشات می‌گیرد که چنین عبارتی نه در محتوای طرح قرار دارد و نه موضوع ناپسند یا نگران‌کننده‌ای است که برخی مدیران دیگر بلافاصله به دنبال تکذیب و رد آن برآمده‌اند.
 • پیشنهاد سهم برای حمل‌ونقل عمومی از درآمد بنزینی

  معاون شهردار تهران معتقد است نیمی از درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین باید توسط دولت به توسعه حمل و نقل عمومی اختصاص یابد. به گزارش خبرگزاری فارس، محسن پورسیدآقایی درباره لایحه بودجه ۹۹ که امروز از سوی دولت به مجلس ارائه می‌شود، اظهار کرد: با توجه به شرایط جدید انتظار داریم دولت اهتمام ویژه‌ای نسبت به تقویت حمل و نقل عمومی در لایحه بودجه داشته باشد. وی با اشاره به افزایش تقاضای سفر با وسایل نقلیه عمومی گفت: نه تنها کلان‌شهر تهران که سایر کلانشهرها نیز انتظار دارند نیمی از منابع حاصل از افزایش قیمت بنزین به توسعه حمل و نقل عمومی اختصاص یابد.

بیشتر