آرشیو روزنامه شماره ۴۳۳۵ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۳۳۵

  • بسته جایگزین انتقال پایتخت

    دنیای اقتصاد: مطالعه درباره «امکان‌سنجی انتقال پایتخت»، ازسوی یک تیم تحقیقاتی در شورای ساماندهی و تمرکززدایی از تهران به پایان رسید. نتایج این بررسی نشان می‌دهد طرح انتقال پایتخت به ۵ دلیل عمده -که مهم‌ترین آن «قابل تضمین نبودن حل مشکلات تهران» است- به صلاح و امکان‌پذیر نیست. ایده انتقال پایتخت که از سال ۶۸ تاکنون مطرح بوده، برای بار هفتم، در سال ۹۴ به‌عنوان یکی از دو راه‌حل ۳۵ چالش زندگی در تهران ارائه شد. مطالعات اما با انتخاب راه‌حل دوم، «سازماندهی مجدد مجموعه تهران-البرز» را توصیه می‌کند.
  • پرتقاضاترین متراژ در بازار اجاره مسکن

    دنیای اقتصاد: واحدهای مسکونی با مساحت ۷۵ مترمربع پرتقاضاترین آپارتمان‌ها در بازار اجاره شهر تهران طی یک فصل گذشته بوده است.
  • چه کسانی کارت شناور ترافیک گرفتند؟

    دنیای اقتصاد: در حالی که یکی از مصادیق اشکال طرح ترافیک قدیمی تهران که معاونت ترافیک شهرداری در دوره جدید از آن به‌عنوان یک عامل رانتی بودن این طرح یاد می‌کرد، توزیع کارت‌های طرح ترافیک شناور میان گروه‌های خاص بوده است، با اجرای طرح ترافیک جدید نیز مجوزهای شناور که پایه شکل‌گیری رانت در این زمینه هستند، حذف نشد. به گزارش «دنیای اقتصاد»، برابر اعلام رسمی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، امسال ۱۰ هزار مجوز سیار طرح ترافیک توزیع شده که عملکرد آنها مشابه کارت‌های شناوری است که در سال‌های قبل توزیع می‌شد.

بیشتر