آرشیو روزنامه شماره ۵۲۹۹ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۵۲۹۹

 • سه مزاحم سرمایه‌گذاران ساختمانی

  دنیای اقتصاد: بازار ساخت‌وسازهای مسکونی به‌دلیل حس نااطمینانی مالکان کلنگی و سازنده‌ها، به محل مچ‌اندازی سرمایه‌گذاران تبدیل شده است. مالکان تصور افزایش قیمت در آینده را دارند و در عین حال نگران اختلال در فرآیند ساخت هستند. سازنده‌ها نیز به‌دلیل رشد قیمت مصالح ساختمانی و سایر هزینه‌های ساخت، نگران عدم تحقق «قیمت محاسباتی» در زمان فروش هستند.
 • افزایش عرضه «کوچک‌متراژ» در منطقه ۱۳

  دنیای‌اقتصاد: بررسی فایل‌های فروش آپارتمان منطقه۱۳ تهران واقع در محدوده شرقی پایتخت که یکی از مناطق مصرفی بازار مسکن به شمار می‌آید، نشان می‌دهد عرضه آپارتمان‌های کوچک متراژ با سن متوسط در هفته‌های اخیر از تراکم بیشتری برخوردار بوده است.
 • احتمال تجدید‌نظر در زمان اجرای طرح ترافیک

  دنیای‌اقتصاد: شورای ترافیک تهران عصر روز گذشته تشکیل جلسه داد تا پیشنهادهایی پیرامون تغییر در بازه زمانی اجرای طرح ترافیک را با هدف کاهش بار تردد خودروها در معابر به ویژه در ساعات پیک عصرگاهی بررسی کند.
 • علت مردودی خودروها در «معاینه فنی»

  مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهر تهران از مراجعه ۹۲۸هزار خودرو به مراکز معاینه فنی طی هفت ماه گذشته خبر داد. به گزارش «ایسنا» حسین مقدم در تشریح وضعیت و عملکرد معاینه فنی در شهر تهران گفت: از ابتدای سال تا پایان مهر ماه ۹۲۸هزار دستگاه خودرو به مراکز معاینه فنی شهر تهران مراجعه کرده که در مقایسه با سال گذشته میزان مراجعات تغییر چندانی نداشته است.
 • نهضت ملی مسکن به «پردیس» می‌رسد؟

  ۱۱۰۰ هکتار از اراضی واقع در محدوده میانی فازهای ۱۱ و ۱۲ پردیس قرار است به برنامه جدید مسکن‌سازی دولتی که با عنوان «نهضت ملی مسکن» کلید خورده است، اختصاص پیدا کند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر