آرشیو روزنامه شماره ۴۲۹۴ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۲۹۴

 • جایگزین خرید در بازار ویلا

  دنیای اقتصاد: بازار نوروزی معاملات «ویلا» در استان‌های شمالی، تحت‌تاثیر ذائقه جدید متقاضیان با تغییر چهره نسبت به دوره‌های قبل مواجه شد. متقاضیان خانه دوم در شهرهای شمالی براساس آنچه واسطه‌های ملکی خبر داده‌اند، «اجاره بلندمدت» را جایگزین «خرید» کرده‌اند و سمت عرضه نیز برای پاسخ به این نوع نیاز، فایل‌های اجاره ویلا را افزایش داده است. چهار نشانه از بی‌میلی به خرید ویلا به‌رغم افزایش تقاضا در این بازار وجود دارد که آستانه رونق اجاره‌داری در شمال را تایید می‌کند. قیمت پیشنهادی فروش و اجاره ویلا در گزارش آمده است.
 • دلایل ریزش ساختمان‌ها در زلزله کرمانشاه

  کارشناسان یکی از مهم‌ترین دلایل ریزش‌ ساختمان‌ها در زلزله آبان‌ماه کرمانشاه را ضعف در اجزای غیرسازه‌ای این ساختمان‌ها اعلام کردند. به گزارش پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی،روز گذشته کارشناسان در نشستی که با موضوع پایداری اجزای غیرسازه‌ای ساختمان‌ها برگزار شد، اعلام کردند: در زلزله کرمانشاه شاهد بودیم که اسکلت ساختمان باقی‌ماند و آنچه که خسارت دیده بود اجزای غیرسازه‌ای بودند که شامل میان‌قاب‌ها، تیغه‌ها و جدارهای داخلی و خارجی بودند. اشکالش این بود که تیغه‌ها و میان‌قاب‌ها اتصال مناسبی با اسکلت ساختمان نداشتند. اسکلت مقاومت کرده و سر جای خودمانده بود اما دیوارهای تیغه‌ای و میان قاب‌ها در اثر نیروهای جانبی که به آنها وارد شد تکان خوردند و فروریختند.
 • تفاهم‌ چهارجانبه برای پروانه‌های ساختمانی

  دنیای اقتصاد: فرآیند زمان‌بر و طولانی‌مدت صدور مجوز ساخت‌وساز در پایتخت با انعقاد یک تفاهم‌نامه چهار جانبه میان شهرداری تهران و سایر دستگاه‌های خدمات رسان، کاهش می‌‌یابد. به گزارش «دنیای اقتصاد» روز گذشته معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران در خبری اعلام کرد شهرداری تهران در قالب امضای یک تفاهم‌نامه چهارجانبه، پروسه صدور مجوزهای ساختمانی در شهر تهران را کاهش می‌دهد.
 • پاسخ به چند سوال درباره طرح جدید ترافیک

  مدیرکل صدور آرم طرح ترافیک شهرداری تهران به چند سوال درباره روند ثبت‌نام در سامانه طرح جدید ترافیک پاسخ داد. به گزارش «ایسنا» مصطفی قنبرنژاد با بیان اینکه از روز گذشته سامانه ثبت‌نام طرح ترافیک برای سال ۹۶ با آدرس my.tehran.ir برای ثبت‌نام متقاضیان ورود به محدوده طرح ترافیک و ساکنان محدوده گشوده شده است، گفت: با این حال برخی از کاربران در حین ثبت‌نام به مشکلاتی برخورد کرده‌اند که لازم است توضیحاتی در این خصوص ارائه شود.
 • سرانجام افزایش قیمت بلیت مترو

  عضو هیات تطبیق فرمانداری تهران از تصویب نرخ پیشنهادی شورای شهر تهران برای مترو در سال ۹۷ خبر داد. به گزارش «ایسنا» محمد قانبیلی با بیان اینکه صبح دیروز آخرین جلسه هیات تطبیق در سال ۹۶ در فرمانداری تهران برگزار شد، گفت: یکی از موضوعات مورد بررسی در این جلسه، مصوبه شورای شهر درخصوص نرخ بلیت مترو در سال ۹۷ بود که مورد تایید قرار گرفت.
 • قیمت آپارتمان‌های نوساز در هفته پایانی سال

  دنیای اقتصاد: تازه‌ترین آمار رسمی منتشرشده از سوی بانک مرکزی در مورد تحولات بازار مسکن نشان می‌دهد سهم معاملات آپارتمان‌های نوساز از مجموع معاملات خرید و فروش واحدهای مسکونی همچنان رو به کاهش است.

بیشتر
x