شماره روزنامه ۴۵۲۷
|
آرشیو روزنامه شماره ۴۵۲۷ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۵۲۷

 • چرخش معاملات بالا‌دست مسکن

  دنیای اقتصاد: حجم خرید و فروش اوراق تسهیلات مسکن - بازار بالادست معاملات ملک - در دی‌ماه ۱۶ درصد نسبت به آخرین ماه پاییز افزایش پیدا کرد و دومین ماه صعودی برای بازار معاملات امتیاز وام مسکن رقم خورد. درباره این چرخش، احتمالاتی مطرح است که «آماده‌باش خریداران شب عید بازار مسکن تهران» و همچنین «جنب‌وجوش بازار املاک در شهرهایی که وام اوراق هنوز کارآمدی خود را از دست نداده است»، از جمله علل رشد زمستانی معاملات در این بازار می‌تواند باشد. قیمت اوراق در کانال حداقلی است.
 • توصیه وزیر راه و شهرسازی به انبوه‌سازان

  وزیر راه و شهرسازی در نشست با گروهی از انبوه‌سازان کشور خواستار تغییر رویکرد ساخت و سازها از لوکس‌سازی به ساخت واحدهای مسکونی مصرفی مطابق با الگوی تقاضای غالب در جامعه شد.
 • منطقه مناسب خرید «نوساز کوچک‌متراژ» در بازار مسکن

  دنیای اقتصاد: یافتن آپارتمان نوساز کوچک و متوسط متراژ که در چند ماه اخیر کمیاب شده بود، در حال حاضر در عمده مناطق تهران تقریبا نایاب شده است.
 • ریشه‌یابی حادثه پلاسکو از منظر حقوقی

  مجتبی فرجاد وکیل پایه یک دادگستری
  حادثه تلخ ساختمان پلاسکو صرف‌نظر از ابعاد منفی و ناگوار آن، می‌توانست به‌عنوان تلنگری جدی برای مردم و مسوولان کشور باشد و منجر به جزم شدن عزم ملی در جهت نوسازی بافت‌های فرسوده باشد. اما صد افسوس که از بررسی و ریشه‌یابی حادثه غافل شدیم و آینده چنین ساختمان‌هایی را به‌دست تقدیر سپردیم. مطلب پیش‌رو در جهت ریشه‌یابی حادثه پلاسکو از منظر حقوقی است تا با حذف موانع قانونی یا اصلاح آن از تکرار چنین حوادثی در ساختمان‌های فرسوده جلوگیری شود.

بیشتر