آرشیو روزنامه شماره ۵۱۱۲ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۵۱۱۲

 • اهمیت پرورش حس مشارکت فعالانه در کار

  نویسنده: Wei Zheng مترجم: رویا مرسلی
  منبع: HBR: همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ افراد را از محل کار، همکاران و کارهای آشنای روزمره‌شان جدا کرده است. در بسیاری از موارد، این مساله فشار روانی را افزایش داده و منجر به افت روحیه و کاهش انسجام تیم‌ها شده است که همه اینها می‌توانند به کاهش عملکرد منتج شوند. به همین دلیل است که پرورش فعالانه حس مشارکت در کار امری بسیار حیاتی است. در مراحل اولیه بحران کووید-۱۹، من تحقیقی را انجام دادم تا بفهمم افراد حرفه‌ای چه واکنشی به اختلال پیش‌بینی‌نشده حاصل از یک بحران جهانی نشان می‌دهند.
 • توسعه با مدیریت کرونازده

  دکتر کریم کیاکجوری Karim_kia@ut.ac.ir
  این مقاله به نقد مدیریت توسعه ایران با بهره‌گیری از استعاره کرونا پرداخته است هرچند که در نقد بهتر است به جنبه‌های مثبت و منفی پرداخته شود اما به لحاظ تمثیل مدیریت توسعه به مثابه کرونا صرفا به نقاط منفی اشاره شده است.
 • مدیرعامل جدید آمازون، میلیاردر نیست

  مترجم: مریم رضایی
  منبع: Forbes: همان‌طور که جف بزوس، بنیان‌گذار آمازون در نامه اخیر خود مبنی بر کنار رفتن از مدیرعاملی این شرکت اشاره کرده، اندی جسی، فردی که قرار است جانشین او شود، تقریبا به اندازه خود بزوس در آمازون کار کرده است. جسی بعد از فارغ‌التحصیلی به‌عنوان یک مدیر پروژه برای شرکت MBI مشغول به‌کار شد. او در سال ۱۹۹۷- سه سال بعد از تاسیس آمازون- به این شرکت پیوست؛ زمانی که آمازون صرفا یک کتاب‌فروشی آنلاین تازه تاسیس بود و کمتر از ۳۰۰ کارمند و ۳۲ میلیون دلار فروش داشت.
 • روابط‌عمومی و هنر تحلیل اطلاعات

  حمید جعفری متخصص روابط‌عمومی و ارتباطات بازاریابی
  بخش مهم و بزرگی از هر برنامه روابط‌عمومی «ارتباطات رسانه» است، آنجا که با کمک رسانه‌ها می‌توان برای یک کسب‌و‌کار اعتبارسازی کرد. اما برای کسب‌و‌کارهایی که در حوزه B۲B (به‌خصوص در زمینه فناوری) فعال هستند، تنها انتشار خبر درباره فعالیت‌های این کسب‌و‌کارها، راه مناسبی برای ارتباط با مخاطبان جامعه هدف نیست. صحبت از «ارتباطات تحلیلگر» یا AR(Analyst Relations) است. ارتباط با متخصصانی که کارشان تحلیل و بررسی دقیق حوزه‌های مرتبط است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر