آرشیو روزنامه شماره ۵۱۱۱ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۵۱۱۱

 • خطرات غرور کاذب در مدیریت

  مترجم: مهدی نیکوئی
  منبع: hbr: مدیران مبتلا به «حباب مدیریت» خطرناکند؟ شعاع تهدیدات آنها در شرکت‌ها تا کجاست؛ کارمندان، مشتریان یا همه ذی‌نفعان شرکت و حتی خود مدیر؟ نتایج یک مطالعه در مدرسه کسب‌وکار هاروارد می‌گوید: «حباب مدیریت» یا همان «اعتماد به نفس کاذب» ۶ علامت تشخیص دارد. این مدیران به تملق‌گوها میدان می‌دهند و افراد باهوش را تحریم می‌کنند.
 • کارآفرین ۲۰ ساله، خالق اپلیکیشن مبارزه با آزار و اذیت آنلاین

  نویسنده: Igor Bosilkovski مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: Forbes: در سال ۲۰۱۳، «تریشا پرابهو» یک دانش‌آموز ۱۳ ساله بود که آن اتفاق غم‌انگیز افتاد. «ربکا سدویک» روز نهم سپتامبر از برج سیلوی یک کارخانه سیمان پایین پرید و به زندگی خود پایان داد. ربکای ۱۲ ساله اهل فلوریدا، سال‌ها دچار مشکلات روحی، از جمله افسردگی و خودآزاری بود. چند بار اقدام به خودزنی کرده بود و حتی یک بار در بیمارستان بستری شد. پس از تحقیقات پلیس، مشخص شد او قبل از خودکشی، بارها در فضای مجازی مورد تحقیر و توهین کاربران ناشناس قرار گرفته و پیام‌هایی با این مضامین دریافت کرده بود: «هیچ‌کس به تو اهمیت نمی‌دهد»، «لیاقتت این است که بمیری»، «وایتکس بخور و خودت را بکش.»
 • از درب فرعی وارد شوید!

  نویسنده: Guy Raz
  برگرفته از کتاب: چگونه این (کسب‌وکار) را ساختم: اگر اندکی در کسب‌وکار خود موفق شوید، اتفاقی جالب برایتان خواهد افتاد. ناگهان با یک گروه از افرادی مواجه خواهید شد که چشمِ دیدن شما را ندارند. این افراد اسم دارند. اسمشان «رقبا» است. بسیاری از آنها اعتراف کنند یا نه، هر کاری که بتوانند برای بیرون راندن شما از بازی انجام خواهند داد (گاهی از طریق قانون و گاهی از راه‌های نه‌چندان قانونی). این استراتژی را بزرگ‌ترین ماهی هر برکه‌ای به کار می‌برد. کافی است متوجه یک ماهی جدید و جوان شود که با خوردن خرده‌غذاهایی که تا دیروز ناچیز به‌نظر می‌رسیدند، هر روز بزرگ‌تر می‌شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر