آرشیو روزنامه شماره ۵۱۱۳ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۵۱۱۳

 • تفاوت کارمندان اپل و نوکیا

  نویسنده: Adam Grant مترجم: مریم رضایی
  منبع: strategy+business: «نوکیا» از جایی ضربه خورد که «اپل» از همان ابتدا با «فرهنگ سازمانی متفاوت» برای کارمندانش، از آن پیشگیری کرد. «نوکیا» همه سه فاکتور اصلی برای حفظ جایگاه برتر در بازار را در اختیار داشت به جز «کارمندان جسور و منعطف در برابر تحولات». نتیجه‌گرایی مدیران قدیمی برعکس شرکت‌های امروزی -استارت‌آپ‌ها- قدرت ریسک و آزمایش در شرکت را سرکوب می‌کند.
 • تیم‌سازی و سرمایه انسانی در مسیر کارآفرینی

  امیرمیثم گیاهی کارآفرین حوزه دیجیتال، مربی کسب‌وکار
  همواره شنیده‌ایم نیروی انسانی مهم‌ترین دارایی یک سازمان است؛ بهتر است بگوییم نیروی انسانی شایسته مهم‌ترین دارایی هر سازمان است. نیروی انسانی شایسته کیست؟ نیروی انسانی شایسته را باید تربیت کرد یا استخدام؟ به گفته «کن بلانچارد» کارشناس برجسته حوزه مدیریت، «هیچ‌کدام از ما به‌تنهایی نمی‌تواند به‌اندازه وقتی‌که همگی در کنار هم هستیم قوی باشد.
 • اهمیت نمادین مدیرعامل

  مترجم: سیدحسین علوی‌لنگرودی Alavitarjomeh@gmail.com
  منبع: کتاب Stories That Stick: شخص مدیر عامل دارای جایگاه نمادینی در هر شرکت است. او مانند یک الگوی کاری فوق‌العاده برای همه عمل می‌کند. مدیران عامل به منظور استفاده از جایگاه خود برای تقویت نام تجاری شرکت از درون، باید از اهمیت نمادین اعمال خود آگاهی کاملی داشته باشند چراکه این موضوع نشان‌دهنده مسیری است که شرکت به‌دنبال طی کردن آن است. این موضوع به‌وی‍ژه در شرکت‌هایی که ارتباطات شخصی بین مدیرعامل و کارکنان کم است از اهمیت بیشتری برخوردار است و در این میان، به نمایش درآوردن اعمال و فعالیت‌های مدیرعامل در قالب داستان‌گویی یکی از بهترین گزینه‌ها به‌شمار می‌آید. داستان‌های پیرامون یک رهبرسازمانی یا مدیرعامل اغلب حول محور سبک شخصی و مدیریتی او شکل می‌گیرند و علاوه بر این، بیانگر ارزش‌هایی هستند که مدیرعامل به‌دنبال تثبیت آنها در شرکت است. در ادامه به سه داستان از تاثیرگذاری نمادین و تعیین‌کننده سه مدیرعامل مشهور و بزرگ اشاره خواهد شد:

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر