آرشیو روزنامه شماره ۴۶۷۹ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۶۷۹

 • جنگ هوش مصنوعی با کلاهبرداری‌های اینترنتی

  مترجم: مهدی نیکوئی
  منبع: European Business Review: انقلاب دیجیتال در حال اثر گذاشتن بر جنبه‌های مختلف صنایع است و شرکت آیدی‌ناو (IDnow) یکی از شرکت‌هایی است که در این تغییر و تحولات نقش‌آفرینی می‌کند. شرکت آلمانی آیدی‌ناو، پیشگام شرکت‌های فعال در حوزه تایید هویت است؛ مساله‌ای که برای بانک‌ها، شرکت‌های مالی و سایر شرکت‌های ارائه‌کننده خدمات اینترنتی بسیار مهم است. آیدی‌ناو بیش از ۲۵۰ مشتری دارد که از برجسته‌ترین‌های آنها می‌توان به کامرزبانک و یوبی‌اس اشاره کرد. فعالیت‌های این شرکت، تحولی دیجیتال در صنایع مالی و دیگر صنایع حساس به تایید هویت کاربران، پدید آورده است. ما به مصاحبه با مدیرعامل جدید این شرکت، اندریاس بادژک (Andreas Bodczek) نشستیم تا از شیوه فعالیت‌های این شرکت و سبک مدیریت او آگاه شویم.
 • از کدام ستاره چگونه و کجا بازی بگیرید؟

  مترجم: سیدحسین علوی‌لنگرودی
  منبع: کتاب Great Managers Break The Rules: تمرکز روی دستاوردها و نتایج یک مساله است و اینکه کدام دستاوردها مناسب و مطلوب بوده، مساله دیگر. حال سوال اینجاست که چگونه می‌توان نتایج و دستاوردهای مناسب و درست را تعریف کرد و شناخت؟ و اینکه باوجود تمام کارهایی که افراد می‌توانند انجام دهند، چگونه می‌توان فهمید چه کارهای دیگری باید صورت پذیرد؟ آنچه در ادامه خواهد آمد، رهنمون‌هایی است که تعدادی از بهترین و موفق‌ترین مدیران دنیا در پاسخ به این سوالات داده‌اند.
 • سوال مدیران تازه کار: آیا همه کارمندها باید دوستم داشته باشند؟

  نویسنده: Alison Green مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: the Cut: مشاور عزیز، من به تازگی مدیر شده‌ام. قرار بود از بین من و همکارم امیلی، یکی برای این سمت انتخاب شود که من ارتقا گرفتم و حالا او ناراحت است که چرا انتخابش نکرده‌اند. او اصلا برای جایگاه من احترام قائل نیست. در این مدت، دندان روی جگر گذاشته و لبخند زده‌ام و برای به دست آوردن احترامش، نهایت سعی‌ام را کرده‌ام که در انجام پروژه‌اش به او کمک کنم اما حالا فهمیده‌ام که این تاکتیک اشتباهی بود. خیلی ساده، او از من خوشش نمی‌آید. رئیسم تشویقم کرد که در ارزیابی عملکرد به امیلی نمره منفی بدهم تا حساب کار دستش بیاید و بداند که رفتار خودش، مانع از پیشرفتش شده است. قبل از شروع کارم پیش یک مشاور منابع انسانی رفته و آموزش دیده بودم. رئیسم هوایم را دارد و به من اطمینان داد که به خوبی از پس ارزیابی امیلی برآمدم. اما امیلی وقتی خبردار شد، اصلا واکنش خوبی نشان نداد. بعد از آن هم یکی از کارکنانم را به صرف خوردن قهوه دعوت کرد. می‌دانم. این‌جوری می‌خواهد حرصش را خالی کند. اما وقتی می‌دانم یک نفر این‌قدر از من شاکی و متنفر است، خیلی ضدحال می‌خورم! چطور می‌توانم سخت‌تر باشم؟ من کلا آدمی هستم که دوست دارم همه راضی باشند و نیازهایشان تامین شود به همین خاطر، تحمل این شرایط برایم سخت است. خیلی سخت است که به خودت بقبولانی قرار نیست همه از تو خوششان بیاید، به خصوص وقتی که تمام تلاشت این است که فضای کار، خوشایند و مثبت باشد. بقیه کارکنانم خوبند و کار کردن با آنها لذت‌بخش است. فقط امیلی است که تنش ایجاد می‌کند، رفتارش دائم عوض می‌شود، ذره‌ای خودآگاهی ندارد و طوری برخورد می‌کند که انگار عقل کل است. پس چرا با این اوصاف، احساس بدی دارم؟ آیا پیشنهادی دارید که بتوانم به این حسم غلبه کنم؟

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر