آرشیو روزنامه شماره ۴۶۸۰ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۶۸۰

 • راهی نوآورانه برای رفع یک نیاز

  دکتر حسن اسماعیل‌زاده/ عضو هیات علمی دانشگاه شهیدبهشتی
  در سال‌های اخیر شرکت‌های تازه تاسیس و نوپا با بهره‌گیری از فرصت‌های ناشی از رشد تکنولوژی و فضای مجازی، توانسته‌اند به رشد و پویایی قابل‌ملاحظه‌ای برسند. شرکت‌هایی که با تلفیق ایده جدید خود با فناوری روز، از یک گروه تیمی به ‌کسب‌و‌کارهای سودآور و محبوبیت بین طیف‌های مردمی رسیده‌اند. طبق آمارهای موجود در زمینه کسب‌و‌کارهای کوچک، در ایران چیزی بالغ بر ۵۰۰ هزار کسب‌و‌کار کوچک وجود دارد. برگزاری رویداد‌های مختلف و گردهمایی‌های متعدد در طول سال‌های گذشته کمک کرده است تا همزمان با دیگر کشور‌ها، کاربران ایرانی نیز در تب و تاب راه انداختن استارت‌آپ قرار بگیرند. استارت‌آپ‌ها به‌رغم کوچک بودن و منحصر به حوزه خاصی از تولیدات یا خدمات بودن به دلیل کثرت تعدادشان در آینده بخش بزرگی از گردش مالی اقتصادی در دنیا را به خود اختصاص خواهند داد. همین موضوع باعث شده است تا دولت‌ها، نهاد‌ها و شرکت‌های خصوصی بزرگ در دنیا به رصد فعالیت‌ها، جمع‌آوری و تحلیل آمار‌های این استارت‌آپ‌ها بپردازند.
 • مدیرعامل EnBW چگونه با تغییر مدل، این شرکت انرژی را نجات داد

  منبع: IEB.today: درهای بسته اتاق‌های کار، سکوت و بی‌روحی حاکم در ساختمان دفتر مرکزی شرکت EnBW به فرانک ماستیاکس در اولین روز مدیریتش نشان داد که این سومین شرکت انرژی بزرگ آلمان برای بقا و بیرون آمدن از بحرانی که دامن‌گیر این بخش شده، به تغییری اساسی نیاز دارد.
 • محبوب‌ترین برندها نیازهای احساسی مشتریان را می‌شناسند

  نویسنده: Richard McLeod مترجم: مریم رضایی
  تحقیقات جدید نشان می‌دهد برندهایی که قوی‌ترین رابطه را با مشتریان خود برقرار می‌کنند، شناخت عمیقی از نیازهای احساسی فعلی مخاطب هدف خود دارند. ما هر روز راه‌های میانبری ایجاد می‌کنیم که بتوانیم بر اساس نیازها و ارزش‌های اساسی خود تصمیم‌گیری کنیم. هر یک از ما مجموعه‌ای از این نیازها و ارزش‌ها را داریم که پیوسته وجود دارند؛ اما DNA جزئی شده آنها می‌تواند در طول زمان و متناسب با تجربیات و اثرگذاری‌های ما تغییر کند.
 • داستان موفقیت تصادفی هوندا

  ریچارد کخ و گریگ لاک‌وود ترجمه: مهدی نیکوئی/ برگرفته از کتاب: ساده‌سازی
  استراتژی‌های کسب‌وکار معمولا به‌صورت مطلق و با مثال از گذشته، آموزش داده می‌شوند. زمانی هم که از موفقیت یک شرکت در تدوین استراتژی و اجرای آن صحبت می‌شود، مانند آن است که یک داستان تخیلی نوشته شده که شخصیت مثبت داستان، با تمام مشکلات و اتفاقاتی که بر سر راهش پیش می‌آید، می‌داند که در نهایت، اوضاع تغییر خواهد کرد و همه چیز بر وفق مرادش خواهد شد. اما واقعیت این‌گونه نیست و در بسیاری از مواقع، شرکتی که در آینده موفق خواهد شد، در حقیقت هیچ نمی‌داند که چه کار دارد می‌کند. او فقط آزمون و خطا می‌کند و پس از هر شکست، راهی دیگر را امتحان می‌کند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر