آرشیو روزنامه شماره ۴۶۱۴ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۶۱۴

 • راه عبور از بحران

  مترجم: رویا مرسلی
  منبع: HBR: یک شرکت چگونه باید برای زمان رکود از قبل آماده باشد و وقتی رکود فرا می‌رسد چه اقداماتی باید انجام دهد؟ تحقیقات و موردکاوی‌هایی که در زمان رکود بزرگ انجام شدند پاسخ به این سوالات را روشن می‌سازند. در بعضی موارد این پاسخ‌ها با منطق متعارف هماهنگ هستند؛ در برخی موارد نیز آن را به چالش می‌کشند. جالب‌ترین یافته‌هایی که به دست آمده این مساله را با سه حوزه در ارتباط می‌داند: بدهی، مدیریت نیروی کار و گذار دیجیتال. پیام اصلی همه این حوزه‌ها آن است که رکود یک تمرین برای مدیریت تغییر با فشار بسیار زیاد است که بتوان از آن طریق راه موفقیت را پیدا کرد و اینکه یک شرکت باید انعطاف‌پذیر و آماده انطباق باشد.
 • تفاوت MBA با DBA: کدام مناسب من است؟

  نویسنده: امیر شاهرخی
  با توسعه دانش مدیریت و آگاهی روزافزون مدیران از اهمیت یادگیری دانش و مهارت‌های مورد نیاز کسب‌وکار، دوره‌ها و رشته‌های دانشگاهی متنوعی برای رفع این نیازها در دنیا شکل گرفته است.
 • تفاوت فورد و اپل: تولید محصولی که دیوانه‌وار عالی باشد

  ریچارد کخ و گریگ لاک‌وود مترجم: مهدی نیکوئی/ برگرفته از کتاب: ساده‌سازی
  هنری فورد، رویای بزرگی در سر داشت. او می‌خواست: «همه مردم خودرو داشته باشند.» او برای رسیدن به این رویا، اقدامات فراوانی انجام داد که تمام آنها را می‌توان در یک کلمه خلاصه کرد: ساده‌سازی. فورد برای آنکه بتواند خودرو را از شکل یک کالای لوکس درآورد و امکان خریدش را برای همه مردم فراهم سازد، باید ابعاد مختلف کار خود را ساده می‌کرد، قیمت محصولات را به حدود نصف محصولات مشابه رقبا برساند و کیفیت را بالا ببرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر