آرشیو روزنامه شماره ۴۶۰۷ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۶۰۷

 • ۳ درس مهم از ۲۵ سال فعالیت

  مترجم: مهدی نیکوئی
  منبع: Management today: جیمز رید(James Reed)، رزومه بسیار متنوعی دارد. جدا از مسوولیت کنونی او به‌عنوان رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بزرگ‌ترین بنگاه مستقل شغل‌یابی بریتانیا، تجربه فعالیت در حوزه‌های کفن و دفن، تولید برنامه‌های تلویزیونی، اقدامات انسان‌دوستانه در کشورهای دیگر (درگیر جنگ و فاجعه طبیعی) را هم می‌توان در بخش مهارت‌ها و تجربیات رزومه کاری او مشاهده کرد.
 • شادکاری از طریق گفت‌وگوهای شغلی

  مترجم: سیدحسین علوی‌لنگرودی
  منبع: مجله Corporate Culture:
 • چطور نگذاریم بحران‌های شخصی روی کارمان تاثیر بگذارد؟

  نویسنده: Alison Green مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: the Cut: مشاور عزیز، طی یک سال گذشته کلی بدبیاری آورده‌ام. یک جراحی اورژانسی داشتم. مجبور شدم از یکی از اقوام سالخورده‌ام که دچار اختلال شناختی است مراقبت کنم و حالا هم دارم به ناچار طلاق می‌گیرم و همه اینها در چند ماه اتفاق افتاده. تا حالا، از پس این مشکلات برآمده‌ام اما شغلم طوری است که مشغله‌ام زیاد است. سرپرست یک تیم بزرگ هستم. سعی می‌کنم مشکلات زندگی‌ام تاثیر زیادی روی کارم نگذارد. روز جراحی‌ام مجبور شدم برای انجام مصاحبه به شرکت بیایم. از اینکه عملکردم مثل سابق نیست، احساس گناه می‌کنم. قبل از این بحران‌ها، از نظر عملکرد جزو بهترین‌ها بودم و تیمم همیشه مورد ستایش بود. اما حالا حس می‌کنم دارم تقلا می‌کنم تا از پس کارهای عادی بربیایم و شاید علتش تا حدی این است که کارم، انرژی روحی زیادی می‌طلبد و من در حال حاضر انرژی ندارم. سعی می‌کنم از درگیری‌ها دوری کنم. کارهایی که قبلا برایم آسان بود، حالا سخت است، مثل رسیدگی به درخواست کارکنانم. نگرانم که کارکنانم، اعتمادشان را نسبت به من از دست بدهند و فکر کنند توانایی مدیریتم را از دست داده‌ام. آنها جزئیات زندگی شخصی‌ام را نمی‌دانند. به زمان نیاز دارم تا بتوانم به موضوع طلاقم که هنوز نهایی نشده، رسیدگی کنم و نمی‌دانم چطور از مدیرم درخواست مرخصی کنم و بگویم که باز هم برایم مشکل پیش آمده. از طرفی، با اینکه دوست ندارم مسائل شخصی‌ام را برای کارکنانم بازگو کنم اما حس می‌کنم باید برای افت عملکردم دلیل بیاورم. چطور می‌توانم مدیر خوبی باشم وقتی از نظر روحی نابود شده‌ام؟
 • ID دیجیتال؛ کلیدی برای رشد فراگیر

  مترجم: مریم رضایی
  منبع: McKinsey: سند هویت یا ID دیجیتال یک ویژگی است که می‌توان از آن برای دسترسی به امور بانکداری، مزایای دولتی، تحصیل و بسیاری خدمات مهم دیگر استفاده کرد. ID دیجیتال اگر خوب طراحی شود، علاوه بر آثار مثبت اجتماعی، دستاوردهای اقتصادی هم به دنبال دارد و آثار اقتصادی، یکی از جنبه‌های این تکنولوژی است که کمتر به آن توجه شده است. یک ID پیشرفته امکان ذخیره‌سازی یا مرتبط‌سازی اطلاعات اضافه را در مورد صاحب آن فراهم می‌کند، بنابراین فرآیند به اشتراک‌گذاری داده را تسهیل می‌کند. موسسه مک‌کینزی در تحقیقی جامع به این موضوع پرداخته و تقریبا ۱۰۰ روشی را که ID دیجیتال در کشورهای برزیل، چین، اتیوپی، هند، نیجریه، انگلستان و آمریکا مورد استفاده قرار گرفته، تحلیل و بررسی کرده است.

بیشتر