آرشیو روزنامه شماره ۴۵۵۶ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۵۵۶

 • چطور زمان کمتری صرف بررسی ایمیل‌ها کنیم؟

  مترجم: مهدی نیکوئی
  منبع: hbr: شاغلان و افراد حرفه‌ای به ‌طور متوسط، ۲۸ درصد از زمان روزانه خود را صرف خواندن و پاسخ دادن به ایمیل می‌کنند. این اطلاعات براساس تحلیلی از موسسه مک‌کینزی به دست آمد. این رقم ممکن است در کشورهای مختلف با هم تفاوت‌هایی داشته باشد و گاه به جای استفاده از ایمیل از سایر ابزارهای ارتباطی استفاده شود. اما در نتیجه تفاوتی ندارد و هر روزه شاهد اتلاف زمان فراوانی برای مدیریت ایمیل‌ها هستیم. این رقم برای کارکنان تمام‌وقت آمریکا به ۶/ ۲ ساعت می‌رسد و در این مدت باید به ۱۲۰ ایمیل مختلف جواب بدهند.
 • راه‌هایی سریع و ارزان برای شاد کردن کارکنان

  مترجم: سیدحسین علوی‌لنگرودی
  منبع: مجله Corporate Culture: بخش اول شاید برای شما هم بارها اتفاق افتاده باشد که یک روز صبح از دنده چپ بیدار شده باشید و همه چیز از نظر شما بد و ناخوشایند باشد. بدتر از همه اینکه پس از رفتن به سر کار شرایط به گونه‌ای باشد که این ناخوشایندی شدیدتر و احساس اندوه بیشتر هم شود.
 • آیا باید اشتباهات کارجویان را به آنها گوشزد کنیم؟

  نویسنده: Alison Green مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: the Cut: مشاور عزیز، شرکت ما یک طرح کارآموزی تابستانی اجرا می‌کند که من سرپرست آن هستم. کارآموزانی که جذب می‌کنیم اغلب دانشجو هستند. یکی از مهم‌ترین لازمه‌های کارآموزی، دقت به جزئیات است. این هفته پنج درخواست شغلی دریافت کردم که سه‌تای آنها خطا داشتند، بعضی‌ها کوچک، بعضی‌ها بزرگ. مثلا: متقاضی اول در ایمیلش نوشته بود که چند بار سعی کرده درخواستش را به ایمیل‌های ما ارسال کند اما نتوانسته. بعد از تحقیقاتم فهمیدم که یک نقطه اضافی در آدرس‌گذاشته و به ذهنش نرسیده که آدرس را چک کند.
 • فرمولی برای بی‌نیاز شدن از خشکشویی

  نویسنده: Elizabeth Segran مترجم: مریم رضایی
  منبع: Fast Company: ون وایتینگ و لیندزی بوید، دو جوان علاقه‌مند به صنعت مد و لباس بودند و چند سالی در این حوزه کار کردند و تجربه به‌دست آوردند. ون وایتینگ یک طراح ارشد در رالف لارن بود و بوید مدیر یکی از بخش‌های برند شنل. اما آنها متوجه یک شکاف در بازار شده بودند. مصرف‌کننده‌ها پول زیادی بابت شلوار جین و تی‌شرت‌هایی با برند لوکس می‌دهند و بعد با همان مواد شوینده همیشگی که از فروشگاه‌ها تهیه می‌کنند، آنها را می‌شویند. یا نهایتا، لباس‌های خود را به خشکشویی می‌برند تا با صرف هزینه‌ای گزاف در معرض مواد شیمیایی قرار بگیرند و عمرشان کمتر شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر