آرشیو روزنامه شماره ۴۵۵۷ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۵۵۷

 • تحول سرمایه‌گذاری با مسوولیت اجتماعی

  مترجم: رویا مرسلی
  منبع: HBR: در سال ۲۰۰۷، بانک سرمایه‌گذاری اروپا اولین اوراق قرضه سبز خود را صادر کرد که شامل یک بودجه ۶۰۰ میلیون یورویی امنیت مرتبط با شاخص سهام بود و برای تامین بودجه انرژی‌های تجدیدپذیر و پروژه‌های بهره‌وری انرژی تخصیص یافته بود.
 • افسانه «کارآفرین ۲۰ ساله» حقیقت ندارد

  مترجم: ندا رحمانی
  منبع: MIT: ایده‌های خوب در هر سنی به ذهن می‌رسند، اما تبدیل این ایده‌ها به داستان موفقیت نیازمند تجربه است. وقتی استیو جابز در بنیان‌گذاری اپل مشارکت کرد، ۲۱ ساله بود، اما در زمان تاسیس شرکت آی‌مک، مدیر عاملی ۴۳ ساله بود. هر آنچه درباره‌ جوانان موفق ۲۲ ساله شنیده‌اید، که در دفاتر استارت‌آپ‌های بسیار محبوب سیلیکون ولی نشسته‌اند، فراموش کنید- اگر می‌خواهید موفق‌ترین کارآفرینان را پیدا کنید، باید چند دهه به عقب برگردید.
 • آنچه استیو جابز و مک‌دونالد انجام دادند

  ریچارد کخ و گریگ لاک‌وود مترجم: مهدی نیکوئی
  برگرفته از کتاب: ساده‌سازی: چند سالی است که من (ریچارد) و گریگ به این نتیجه رسیده‌ایم که «ساده‌سازی» می‌تواند منجر به موفقیت‌های بزرگی در کسب‌وکار شود. اما هنوز هم شگفتی‌های فراوانی پیش روی ما قرار داشت. ما برای نوشتن کتاب خود به این فکر افتادیم که دنبال بهترین راه ساده‌سازی (و شیوه‌های ساده‌سازی) بگردیم. بهترین راه انجام دادن چنین فرآیندی، شناسایی شرکت‌هایی بودند که در یکصد سال گذشته به موفق‌ترین شکل ممکن، ساده‌سازی را انجام داده بودند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر