آرشیو روزنامه شماره ۴۵۵۵ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۵۵۵

 • تحلیل بازاریابان از شبکه‌های اجتماعی در۲۰۱۹

  نویسنده: Brent Barnhart مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: SproutSocial: آیا برای سال ۲۰۱۹، استراتژی خاصی برای بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی دارید؟ اگر ندارید سرزنشتان نمی‌کنم چون سال ۲۰۱۸، سال پرماجرایی برای شبکه‌های اجتماعی بود. فیس‌بوک به خاطر ایجاد تغییر در الگوریتم نمایش پست ها، سوژه رسانه‌ها شد. اینستاگرام به خاطر اضافه کردن آپشن‌هایی برای کسب وکارها، بالاخره به موفقیتی که سزاوارش بود رسید و تعداد کاربرانش از مرز یک میلیارد نفر گذشت. در همین مدت، برندها جرات بیشتری پیدا کردند و در برابر موضوعات بحث انگیز ساکت نماندند چون این یکی از خواسته‌های مشتریان بود که برندها «واقعی» باشند و در گفتمان‌های مهم شرکت کنند. اتفاقات سال گذشته و گرایشات سال جدید میلادی باعث شده بازاریابان نتوانند درست تحلیل کنند. چه راهی را در پیش بگیریم؟ شاید مهم‌تر از هر چیزی، داشتن یک استراتژی باشد؛ یک استراتژی هدفمند که کمک کند سال ۲۰۱۹ را با موفقیت به پایان برسانیم.
 • پیامدهای تعدیل نیرو در پایان سال

  مترجم: سمیرا نوری
  منبع: Forbes: اغلب در روزهای پایانی سال چند امر مسلم در کسب‌وکارها وجود دارد که باید مورد توجه و بررسی قرار بگیرند. معمولا پایان سال، متداول‌ترین زمان برای اخراج کارمندان است. من در مرکز مشاوره مدیریتم در پایان سال با دو گونه از افراد مواجه می‌شوم؛ افرادی که جویای کمک هستند و می‌گویند: من به تازگی اخراج شدم و نمی‌دانم چه کار کنم و افرادی که به دنبال بهانه‌ای برای اخراج کارمندان می‌گردند. نکته‌ نخست، اجتناب‌ناپذیر است. اما دومی یکی از رفتارهای آزاردهنده است چرا که اخراج افراد در شگفت‌انگیزترین زمان سال، تقریبا همیشه امری تاسف برانگیز است.
 • چالش‌های عصر جدید برای مدارس کسب‌وکار

  نویسنده: Charles Handy مترجم: مریم رضایی
  منبع: London Business School: ۵۱ سال پیش، برای تدریس در مدرسه کسب‌وکار لندن که در آن زمان تازه دو ساله شده بود، از آمریکا به لندن آمدم. در آن زمان، مدرسه کسب‌وکار یک عنوان وارداتی از آمریکا بود و اروپایی‌ها هیچ شناختی از آن نداشتند. یکی از دوستانم که شنیده بود به این مدرسه پیوسته‌ام، فکر کرده بود این یک اسم دیگر برای کالج منشی‌گری است و تعجب کرده بود چرا به اینجا آمده‌ام تا تایپ کردن و خلاصه‌نویسی تدریس کنم.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر