آرشیو روزنامه شماره ۴۳۹۸ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۳۹۸

 • چرا نظر مخالف در محیط کار مفید است؟

  مترجم: رویا مرسلی
  منبع: hbr: داشتن اختلاف‌نظر بخش اجتناب‌ناپذیر، طبیعی و سالم ایجاد رابطه با دیگران است. هیچ محیط کاری که بدون تعارض و اختلاف‌نظر باشد وجود ندارد.
 • مدیریت کارآفرینی در شرایط سخت اقتصادی

  امین فتحی دکترای کارآفرینی
  ممکن است در شرایط کنونی به این فکر باشیم که آیا می‌توان کارآفرین بود و با وضعیت حال حاضر اقتصادی آیا اجازه کارآفرینی و در نهایت اشتغال‌زایی و کسب درآمد به ما داده می‌شود؟ در این شرایط چه فرصت‌های کارآفرینی وجود دارد؟ نقش دولت به‌عنوان سیاست‌گذار چیست؟ نقش و فعالیت منابع انسانی در کسب‌و‌کارها چگونه باید باشد؟
 • مشوق‌های پولی همیشه کارساز نیستند

  مترجم: سید‌حسین علوی لنگرودی alavitarjomeh@gmail.com
  منبع: hbr: بسیاری از مدیران به‌ویژه مدیران تازه‌کار و کم‌تجربه به اشتباه فکر می‌کنند که بهترین راه برانگیختن و تشویق کارکنان به کار بیشتر و بهتر از طریق دادن پاداش‌های پولی به آنها امکان‌پذیر است. با این همه در بسیاری موارد مشاهده شده که پرداخت‌های اضافی و ویژه به برخی از کارکنان و مدیران نه تنها کمکی به بهبود و ارتقای عملکرد آنها نکرده است بلکه با واکنش‌های منفی و قهرآمیز سایر کارکنان و حتی عموم جامعه مواجه شده است. علت اصلی این مساله را باید در اجرا نکردن درست برنامه‌های تشویقی از یکسو و بی‌فایده بودن مشوق‌های پولی در بعضی موارد جست‌وجو کرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر