آرشیو روزنامه شماره ۴۳۹۷ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۳۹۷

 • مدیریت استعداد‌ها هم‌تراز با مدیریت سرمایه

  مترجم: مریم رضایی
  منبع: McKinsey: برای اینکه بدانید مدیران ارشد چقدر سخت می‌توانند کسب‌وکار شرکت و اولویت‌های استعدادهای خود را به هم ربط دهند، اشتباه یک مدیر عامل را به‌عنوان نمونه بررسی می‌کنیم. وقتی از این مدیر عامل پرسیده شد نقش‌های کلیدی شرکت خود را شناسایی کند، او به نقش مدیر حسابداری اشاره‌ای نکرد، چون این پست در اغلب چارت‌های سازمانی، نقش برجسته‌ای نبود. اما با هر معیاری که بسنجیم، مدیر حسابداری یکی از مهم‌ترین نقش‌های یک شرکت است که برای عملکرد فعلی و رشد آینده حیاتی است.
 • در «ناحیه خاکستری» عمل کنید!

  نویسندگان: Anthony Iaquinto ، Stephen Spinelli. JR مترجم: آناهیتا جمشیدنژاد
  منبع: کتاب Never Bet The Farm: ما بر این باوریم که اکثر کارآفرینان اخلاقی عمل می‌کنند، اما موفق‌ترین کارآفرینان کسانی هستند که آموخته‌اند چگونه در «ناحیه خاکستری» عمل کنند؛ به عبارت دیگر، آنها به‌طور واضح قوانین را زیر پا نمی‌گذارند اما می‌دانند چگونه درون این ناحیه خاکستری وسیع که قوانین «به‌طور واضح مثبت» را از قوانین «به‌طور واضح غیراخلاقی» جدا می‌کند، حرکت کنند.
 • چرا شرکت‌های ایرانی نوآوری نمی‌کنند؟

  نویسنده: سیدکامران باقری مشاور مديريت نوآوری bagheri@hamafarini.com
  مولانا در وصف دلارام بودن خداوند می‌فرماید: «در آدمی، عشقی و دردی و خارخاری و تقاضایی هست که اگر صد هزار عالم ملک او شود، نیاساید و آرام نیابد... یعنی اینکه دل به وی آرام گیرد.» مایلم از این تعبیر زیبای مولانا برای طرح موضوعی مهم در حوزه نوآوری وام بگیرم. موضوعی که شناخت آن می‌تواند به رفع یکی از مهم‌ترین موانع نوآوری در شرکت‌های ایرانی کمک کند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر