• تعادل کار- زندگی را که مناسب شما است، بیابید!

  مترجم: رویا مرسلی
  منبع: HBR: حتی قبل از کووید-۱۹ نیز بسیاری از افراد از منزل کار می‌کردند، ما در بحبوحه یک انقلاب بودیم. تکنولوژی به طور رادیکال نحوه مدیریت کار و زندگی‌مان را تغییر داده است. خدمات و اطلاعات ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته در دسترس هستند و می‌توانیم به آسانی با هر کسی، در هر زمان و در هر کجای کره خاکی ارتباط برقرار کنیم.
 • نجات مدیریت از بحران میانسالی

  نویسنده: Gianpiero Petriglieri مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: HBR: یک روز در گردهمایی مدیران اجرایی، دانشگاهیان و روزنامه‌نگاران که حول محور آینده عرصه کار بود، یکی از شرکت‌کنندگان تیزبینی که کارش بررسی گرایش‌ها یا همان ترندها بود از من پرسید: «تئوری‌های جدید مدیریتی چیستند؟» گردهمایی چند ماه پیش برگزار شده بود و کسی فکر نمی‌کرد آینده با این سرعت برسد و این شکلی باشد. قبلا هم این سوال را شنیده بودم. معمولا یکی از موضوعات اصلی این گردهمایی‌ها همین است. اما از وقتی که کار کردن، به آن شکلی که قبلا می‌شناختیم، از حرکت ایستاده، بیشتر به این سوال فکر می‌کنم. تئوری‌ها هستند که تحلیل و اقدام را به هم گره می‌زنند و به خصوص در دوران تحولات، که آینده غیرقابل پیش‌بینی است و استرس حکمفرماست، مدیران به تئوری‌هایی برای ایجاد شفافیت و اطمینان نیاز دارند.
 • هرچقدر هم که تیم شما حرفه‌ای باشد به یک مشاورمتخصص نیاز دارید

  نویسنده: JOANNE FRITZ مترجم: الهام شیخان
  مشاور غیرانتفاعی (Nonprofit Consultant) شخصی است که در مورد موضوع خاصی مهارت داشته و ایده‌هایی دارد که با خدمات مرتبط است نه کالای فیزیکی. این افراد می‌توانند هم به سازمان و هم به کارمندان کمک کنند؛ معمولا در زمینه‌هایی مانند کاهش هزینه‌ها، افزایش بهره‌وری و بهبود عملکرد فروش، کمپین‌های جذب سرمایه یا هر چیزی که خارج از مجموعه مهارت‌های معمول تیم شماست تخصص دارند. امروزه هر چقدر هم که تیم شما حرفه‌ای باشد، برای برخی کارها و پروژه‌ها به یک متخصص با تجربه برای مشاوره نیاز دارید.
 • نوآورترین شرکت بسته‌بندی قرن

  ریچارد کخ و گریگ لاک‌وود ترجمه: مهدی نیکوئی
  برگرفته از کتاب: ساده‌سازی: شرکت‌هایی مانند اپل اثبات کرده‌اند که آنچنان می‌توان محصولات (یا خدمات) را زیباتر، سبک‌تر، کارآتر و در یک کلام لذت‌بخش‌ کرد که مشتریان حاضر شوند قیمت‌های بالاتر و گاه غیرمنطقی آنها در مقایسه با محصولات و خدمات مشابه رقبا را پرداخت کنند، اما سادگی استفاده، کارآیی محصول و لذت‌بخش بودن استفاده از محصولات و خدمات یک شرکت همواره باعث نمی‌شود که مشتریان مجبور به پرداخت هزینه‌های بالاتر شوند! گاه شرکت‌هایی در تاریخ کسب‌وکار دیده شده‌اند که عملا خرید محصولات و خدمات گران‌قیمت آنها، حتی از نظر اقتصادی هم به نفع مشتریان بوده است. نمونه عالی این دسته از شرکت‌های ساده‌ساز، بزرگ‌ترین شرکت بسته‌بندی موادغذایی امروز جهان، یعنی تتراپک است.
 • راز بقا در تلاطم‌های پیش‌بینی نشده

  مترجم: مهدی نیکوئی
  منبع: European Business Review: در دورانی قرار داریم که شروع یک کسب‌وکار، هم هیجان‌انگیز است و هم چالش‌آفرین. از آنجا هیجان‌انگیز است که امکانات امروز بسیار بیشتر از گذشته است و شرکت‌ها به طیف بسیار گسترده‌ای از ابزارها برای بازاریابی، برندسازی، حسابداری و ... دسترسی دارند. از طرف دیگر، از آن جهت چالشی است که فعالیت به شیوه سنتی چندان امکان‌پذیر نیست و موفقیت هیچ شرکت و کسب‌وکاری تضمین‌شده نیست؛ حتی موفق‌ترین‌های امروز. اکنون شرکت‌هایی که مورد قبول جامعه باشند، با تصاحب سهم بازار دیگران، آنها را به حاشیه می‌رانند.
 • وودافون، یک شرکت واقعا یادگیرنده

  مترجم: سید حسین علوی لنگرودی
  منبع: کتاب What Great Brands Do: شرکت وودافون(Voda fone) انگلستان- شرکت پیشرو جهانی در ارتباطات از راه دور و تلفن همراه - درسال ۲۰۰۵ شرکت اپراتور تلفن همراه جمهوری چک، اسکار، را خریداری ‌کرد. در ابتدا در شرکت وودافون یک نوع نگرش منفی نسبت به یک شرکت اروپای شرقی وجود داشت، چرا که در اغلب کشورهای کمونیستی رویه غالب این بود که همه چیزهای یکسانی داشته باشند، به یک شکل فکر کنند و از نظر داشتن خیلی چیزها یکسان و شبیه به هم باشند. با این همه خیلی زود مشخص شد که در شرکت اسکار نه تنها چنین وضعیتی وجود ندارد بلکه این شرکت می‌تواند حتی برای شرکت وودافون، الهام‌بخش نیز باشد، چرا که شرکت‌های ایده‌محوری مانند اسکار، جزو شرکت‌هایی بود که جرات کرده بودند خارج از چارچوب‌ها فکر کنند و نوآورانه عمل کنند.
 • آیا آب و تاب دادن به سوابق کاری در رزومه جایز است؟

  نویسنده: Alison Green مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: The Cut:
 • جمع‌سپاری سهام، سیگنالی مثبت برای سرمایه‌گذاران

  نویسنده: Jurgen Appelo مترجم: مریم رضایی
  منبع: کتاب Startup, Scaleup, Screwup: در یکی از دلسردکننده‌ترین دوران زندگی‌ام، خط مشکی که روی تکه کاغذی کشیده بودم و نشان می‌داد جمع سرمایه‌گذاران چقدر پول برای استارت‌آپ ما وعده داده، به کندی، اما مداوم بالا می‌رفت. هر هفته، طی مراسمی ناراحت‌کننده، پیش‌بینی می‌کردیم تا روز ضرب‌الاجلی که تعیین کرده‌ایم، این خط به کجا می‌رسد و چک می‌کردیم چقدر احتمال دارد از هدف ما دور باشد.
 • تجربه‌ای عالی با مدیریت دستاوردهای مشتری

  نویسنده: Charles Bennett مترجم: مریم رضایی
  منبع: My Customer: نقش‌های مرتبط با مدیریت تجربه مشتری، مشاغلی سخت محسوب می‌شوند. در این شغل، خدمات کلامی فراوان و فعالیت بدنی کم است؛ خیلی از پیشنهادها مورد تایید قرار نمی‌گیرند و وقتی نیاز است، پشتیبانی‌های لازم انجام نمی‌شود. کارکنان اغلب اشتیاق کافی ندارند و خیلی از مسائل و مشکلات دیگر؛ از جمله بحران کووید ۱۹. البته شرایط برای همه یکسان نیست. یک مدیرعامل حامی، برای اینکه مشتری را به بالاترین جایگاه ممکن برساند، کارهای فوق‌العاده‌ای می‌تواند انجام دهد. مشکل این است که اگر محرک رهبری سازمان سود مالی، برتری عملیاتی یا عملکرد فروش آن باشد، ساختن شرکتی که کاملا مشتری‌محور باشد، تقریبا غیرممکن می‌شود. آیا راهی وجود دارد؟ قطعا بله. فقط یک قدم بزرگ لازم است که اگر مدیرعامل به درستی آن را بردارد، روش کار شرکت را برای همیشه متحول می‌کند. همه‌چیز به ساختار شرکت مربوط است.
 • استخدام بدون تاثیرگرفتن از اولین برخورد

  مترجم: رویا مرسلی
  منبع: HBR : افراد به طور ناخودآگاه جذب مصاحبه‌شوندگانی می‌شوند که ظاهر خوبی دارند و این نشانه کاذب به آنها جهت‌گیری مثبتی درباره ارزیابی‌شان از مهارت‌های نامربوط کاندیداها دارد. بنابراین، برای یافتن بهترین کاندیداها، باید نشانه‌های کاذبی را که توجه شما را جلب می‌کنند نادیده بگیرید؛ نشانه‌هایی که به شغل موردنظر مربوط نیستند. باید دید خود را به نشانه‌های واقعی که برای کارآمدی افراد مهم هستند بازتر کنید. به جای «تکیه بر احساسات درونی و حس ششم» خود از قوه تجزیه و تحلیل برای انتخاب کاندیدای درست استفاده کنید. از همه اطلاعات گذشته خود درباره کسی که در آن شغل موفق یا ناموفق بوده، استفاده کنید (یا اگر شغل جدیدی است، مشاغل مشابه) و ویژگی‌های هر شخص را به دقت مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید. چه متغیرهای مستقلی (معدل، رشته تحصیلی، فعالیت‌های فوق برنامه، جواب‌های مصاحبه) می‌توانند موفقیت یا شکست را پیش‌بینی کنند؟
 • اعتماد به ناخدای استراتژی

  مترجم: مهدی نیکوئی
  منبع: European Business Review: تحولات و تلاطم‌های بازارهای امروزی به بیشترین حد تاریخی خود رسیده‌اند. مسائلی مانند ظهور هر روزه فناوری‌های جدید، تغییر سریع شیوه‌های تجارت و فعالیت، بروز بیماری‌های فراگیر مانند کرونا، بحران مالی یا حتی تغییر در نظم جهانی اقتصاد و سیاست، موفقیت و بقای کسب‌وکارها را به خطر انداخته است. شرایط گاه به حدی متغیر و غیرقابل پیش‌بینی می‌شود که شرکت‌هایی با سابقه چند دهه فعالیت موفق، مجبور به اعلام ورشکستگی می‌شوند. در چنین محیط متلاطمی، گاه حضور یک مدیر استراتژی توانمند، می‌تواند اندکی ثبات به مجموعه تزریق کند و مانند ناخدایی ماهر، شرکت را به سمت آرامش ببرد.
 • کارکنان را از بند بوروکراسی رها کنید

  نویسندگان: Gary Hamel, Stefan Stern مترجم: مریم رضایی منبع: London Business School
  در هفته‌ها و ماه‌های گذشته، محدودیت‌ها و دورکاری‌ها در سازمان‌های مختلف دنیا، کارکنان را تا حدی از قوانین رسمی و ساختارهای بالا به پایین خلاص کرده و برخی‌ کارکنان خط مقدم، با نبوغی خاص به ابهامات و پیچیدگی‌های بحران فعلی واکنش نشان داده‌اند. برای گری همل (Gary Hamel)، نویسنده و استاد مدرسه کسب‌وکار لندن، این موضوع عجیب نیست. او سال‌ها از طرفداران رهاسازی کارکنان از بند بوروکراسی بوده است و اخیرا در یک وبینار آموزشی توضیح داده که چرا وقت آن رسیده که بوروکراسی را کاملا کنار بگذاریم و جایگزین بهتری برای آن انتخاب کنیم.
 • آیا صداقت در مورد نقطه‌ضعف‌هایتان به ضرر شماست؟

  نویسنده: Minda Zetlin مترجم: مریم مرادخانی منبع: Inc
  فرض کنید در جلسه مصاحبه شغلی هستید یا قصد دارید یک سرمایه‌گذار بالقوه را قانع ‌کنید. ناگهان این سوال ترسناک را می‌شنوید: «بزرگترین نقطه ضعف شما چیست؟» چه جوابی باید به آن بدهید؟ آیا باید صادقانه جواب دهید؟ کمی پیچیده است. بستگی دارد به اینکه فرد سوال‌کننده، تا الان چه چیزهایی درباره شما می‌داند.
 • وقتی مشتریان و شرکت‌ها به هم عشق می‌ورزند

  مترجم: سیدحسین علوی‌لنگرودی/ منبع: Forbes
 • حافظه قوی‌؛مهارت ناب مدیران عصر دیجیتال

  آخرین بار کی به تلفن هوشمند خود نگاه کردید؟ سی ثانیه قبل؟ یک دقیقه قبل؟ آمریکایی‌ها به طور متوسط روزی ۵۸ بار موبایل خود را باز می‌کنند و سه ساعت و نیم از زمان خود را آنلاین می‌گذرانند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر