آرشیو روزنامه شماره ۴۳۳۸ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۳۳۸

 • چابکی؛ ضرورت سازمان‌های دولتی در هزاره سوم

  مهدی گازر mehdi.gazar@gmail.com
  طراحی، تولید و توزیع محصولات و خدمات مورد نیاز مشتریان در کمترین زمان ممکن و به موازات آن، افزایش کارآیی و کاهش هزینه، یکی از مهم‌ترین چالش‌ها و دغدغه‌های تمامی شرکت‌ها و سازمان‌ها در بازار متلاطم امروزی است. از آنجا که دنیای پیچیده امروز، عصر تداوم لقب گرفته، رشد سریع و تکاملی دانش فنی و تکنولوژی و همچنین، گسترش بازار مصرف، مجال استفاده از تجارب و راه‌حل‌های گذشته را از آدمی سلب کرده است و حتی در اغلب مواقع راهکارها و آموزه‌های کهن برای حل مسائل جاری و آینده سازمان‌ها راهگشا نیستند.
 • دستورالعملی برای بهبود روابط شغلی

  مترجم: فریبا ولیزاده
  منبع: Fastcompany: دفتر کار تا پیش از این به‌عنوان محلی تصور می‌شد که باید به‌عنوان یک کارمند هشت ساعت از زمان خود را در آن سپری می‌کرد و پس از پایان ساعت کاری آنجا را سریع ترک می‌کرد. فضای شغلی جایی نبود که بتوان انتظار شکل‌گیری روابط دوستانه و خاصی را از آن داشت. با این حال، شرایط تغییر کرده است. به باور جین دیوال، مربی حرفه‌ای «این روزها تحولی بزرگ در زمینه خواسته‌های نیروی انسانی مبنی بر داشتن شغلی معنادار قابل مشاهده است». شغل معنادار بر ابعاد مختلفی دلالت دارد، از داشتن شغل مورد علاقه تا کار کردن در تیمی قدرتمند و حرفه‌ای و دانستن اینکه شما به عنوان عضوی از این تیم ارزشمند هستید. در اصل هسته مرکزی یک شغل معنادار را افرادی که در کنارشان کار می‌کنید، تشکیل می‌دهند.
 • مدیران هم به مدیریت شدن نیاز دارند

  مترجم: سید‌حسین علوی لنگرودی
  منبع: گالوپ alavitarjomeh@gmail.com: بسیاری از مدیران جوان و کم تجربه به اشتباه فکر می‌کنند که باید تمام توجه و تمرکزشان را بر مدیریت کردن و کنترل کارکنان‌شان معطوف کنند و نیازی به مدیریت کردن خود ندارند؛ درحالی‌که واقعیت آن است که مدیران در درجه اول باید خود را مدیریت و پس از موفقیت در این مسیر به سمت مدیریت کردن کارکنان حرکت کنند.

بیشتر