آرشیو روزنامه شماره ۴۳۳۷ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۳۳۷

 • اولین ایده کارآفرینی؛ شکست یا موفقیت؟

  مترجم: مریم رضایی
  منبع: HBR: شرکت RapidSOS استارت‌آپی است که توانست تماس‌های اضطراری را با عصر گوشی‌های هوشمند همگام کند. سیستم‌های پاسخگویی مراکز خدمات اضطراری عمدتا نمی‌توانستند محل دقیق شخصی که از گوشی استفاده کرده را تشخیص دهند. بنیان‌گذاران RapidSOS روشی را ایجاد کردند که موقعیت مکانی شخصی را که نیاز به کمک داشت به سیستم‌های تماس اضطراری منتقل می‌کرد. آنها بعد از یک تامین مالی اولیه، با یک سوال مهم مواجه شده بودند، چگونه تکنولوژی خود را وارد بازار کنند؟ پاسخ به این سوال آسان نبود.
 • سریع‌تر از توان سازمان‌تان رشد نکنید

  نویسندگان: Anthony Iaquinto ، Stephen Spinelli. JR مترجم: آناهیتا جمشیدنژاد
  منبع: کتاب Never Bet The Farm: گسترش بسیار سریع، اشتباه دیگر معمول بین کارآفرینان است. به طور قابل‌توجهی این مساله دقیقا زمانی رخ می‌دهد که کسب‌و‌کار در حال رونق شدید است و شرکت‌های جوان بسیار زیادی در این مرحله دچار مشکل می‌شوند. رشد بسیار سریع، فشار بسیار زیادی هم روی اجرای شما و هم کیفیت خدمات مشتری‌تان می‌گذارد و اغلب به نقطه‌ای می‌رسد که شما پرسنل‌تان را خسته می‌کنید و توانایی‌تان را در حفظ کنترل از دست می‌دهید و این امر می‌تواند کسب‌و‌کار شما را در ریسک شدیدی قرار دهد.
 • چرا شرکت‌های ایرانی نوآوری نمی‌کنند؟

  نویسنده: سیدکامران باقری مشاور مديريت نوآوری
  جورج برنارد شاو نوشته است: «رویاپردازی نقطه آغاز آفرینش است. ابتدا درباره چیزی که می‌خواهید، رویاپردازی می‌کنید، سپس آنچه در رویاها ساخته و پرداخته‌اید را اراده می‌کنید و در نهایت، آنچه اراده کرده‌اید را می‌آفرینید.» رویاپردازی یک توانمندی آسمانی است و همه انسان‌ها به‌عنوان جانشینان بهترین آفریننده روی زمین از این موهبت آسمانی برخوردار شده‌اند. رویاهای بزرگ، اهداف را تعریف کرده و به افراد انگیزه می‌دهند. اشتیاق تحقق یک رویای بزرگ، انسان‌ها را از دایره امن شناخته‌ها و دانسته‌ها بیرون می‌کشد تا با نوآوری، مسیر رسیدن را بسازند. رویاپردازی نقطه اول عزیمت از وضع موجود است.

بیشتر