آرشیو روزنامه شماره ۴۲۷۶ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۲۷۶

 • هفت قدم تا پیشرفت جهانی

  نویسندگان: Martin Reeves, Johann Harnoss مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: HBR: وقتی نگاهی به تیتر روزنامه‌های اقتصادی می‌اندازیم، ابهام و نگرانی وجود ما را فرا می‌گیرد. با این وجود، تحقیقات نشان داده شرایط اقتصادی جهان در مقایسه با گذشته رو به بهبود رفته است. در کشورهای در حال توسعه، میلیاردها نفر از خط فقر فاصله گرفته‌اند. در کشورهای توسعه‌یافته، پیشرفت علم پزشکی و ارتباطات، زندگی را به قدری آسان کرده که ۲۰ سال پیش حتی تصورش را هم نمی‌کردیم. رویای «پیشرفت جهانی» برای بسیاری از مردم به واقعیت تبدیل شده است اما نه برای همه.
 • بازاریابی محتوا فرصتی بی‌نظیر برای کسب‌وکارهای B۲B

  مترجم: مریم رضایی
  منبع: Kellogg Insight: اگر شرکت شما به مواد اولیه‌ یک شرکت دیگر نیاز داشته باشد، آیا بعد از تمام شدن یک وبینار تبلیغاتی بیشتر جذب خرید می‌شوید یا اگر آن شرکت نماینده‌ای برای برگزاری یک کارگاه بفرستد یا اسپانسر یک سمینار شود که به آن دعوت شده‌اید؟
 • میراث فراموش‌ناشدنی اینگوار کامپراد موسس ایکیا

  مترجم: آناهیتا جمشیدنژاد
  منبع: strategy-business: اینگوار کامپراد (Ingvad Kamprad)، موسس ایکیا و یکی از بزرگ‌ترین کارآفرینان قرن بیستم که در ۲۷ ژانویه امسال در سن ۹۱ سالگی از دنیا رفت، میراثی از خود برجای گذاشت که ورای کسب‌و‌کارش گسترش یافت. کسب‌و‌کار او در این سال‌ها به‌شدت موفق بوده است: یک زنجیره جهانی از ۳۷۹ فروشگاه که فروشی بیش از ۴۰ میلیارد دلار در سال در لوازم خانگی کم‌هزینه دارد و می‌توان گفت بر طیف لوازم خانگی و اثاثیه منزل در سراسر جهان حکمرانی می‌کند به‌طوری‌که سود این شرکت در سال گذشته ۳۴ میلیارد یورو بوده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر