آرشیو روزنامه شماره ۴۲۷۷ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۲۷۷

 • هزینه‌‌های میلیاردی در پی نشنیدن صدای مشتری!

  دکتر محیا کربلایی تحلیلگر اقتصادی و کسب‌وکار mk@mahya.pro
  : هفته گذشته یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های به اشتراک‌گذاری عکس و ویدئو، اسنپ‌چت، که رقیب اصلی اینستاگرام به‌شمار می‌رود با چالشی بزرگ مواجه شد که منجر به کاهش ۱۵ درصدی ارزش سهام آن در بورس نیویورک و از دست رفتن ۶/ ۳ میلیارد دلار از سرمایه‌ این شرکت شد. تحلیلگرانی که سهامداران را به فروش سهام این شرکت تشویق کردند، معتقدند، صدای شکایت کاربران این برنامه آنقدر بلند است که نمی‌توان آن را در سودآوری آتی شرکت نادیده گرفت. آنچه باعث تعجب برخی شده است، بی‌تفاوتی شرکت به این شکایت‌ها و اعتراضات کاربران است.
 • چرا کارکنان دوست دارند شاد باشند؟

  نویسنده: کن رابینسون مترجم: سیدحسین علوی لنگرودی
  منبع:کتاب Finding Your Element: اگر چه بسیاری از مردم مدعی‌اند که می‌خواهند شاد باشند، اما شواهد و نشانه‌های بسیاری وجود دارند که ثابت می‌کنند اکثریت آنها چنین نیستند. یکی از پارادوکس‌های روزگار ما این است که به‌طور کلی، مردم در مقایسه با ۲۰ یا ۳۰ سال قبل، کمتر شاد هستند هر چند از رفاه و راحتی بیشتری در مقایسه با آن دوران برخوردارند.
 • حقیقتی تلخ درباره انتقاد سازنده

  نویسنده: Liz Ryan مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: Forbes: مشاور عزیز، به‌تازگی سرپرستی واحد فناوری یک شرکت داروسازی را پذیرفته‌ام. در همین ابتدای کار، شاهد عملکرد ضعیف بعضی از کارکنان بوده‌ام. سوالم اینجاست که اگر دیدم کارمندی کارش را به درستی انجام نمی‌دهد، چگونه انتقادم را مطرح کنم که حالت تدافعی نگیرد و به توصیه‌هایم گوش کند؟ آیا برای ارائه بازخورد به کارکنان باید جلسات خاصی برگزار شود؟ آیا روش ارزیابی عمکرد می‌تواند به کارکنان کمک کند که عملکرد خود را بهبود ببخشند؟
 • چگونه هدایای سال نو را به یادماندنی کنیم؟

  مترجم: پیام محجوبی
  منبع: Entrepreneur: کم‌کم شرکت‌ها و صاحبان کسب‌وکار خود را برای ارسال هدایای سال نو برای مشتریان، شرکا و فروشندگان مواد اولیه و کالا آماده می‌کنند. اینکه هدیه مناسب چیست و چه چیزی باید خریده شود، می‌تواند برای فرد تصمیم‌گیرنده سبب استرس و اضطراب شود. بهترین راه آن است که هدیه‌ای ارسال کنید که غیرشخصی بوده و ارتباطی با خصوصیات فردی دریافت‌کننده نداشته باشد. به یاد داشته باشید هر خطایی در این زمینه می‌تواند به سابقه برند تجاری شما و شرکا آسیب جدی وارد کند. بسته‌بندی‌های اصلی هدایای خریداری شده معمولا متناسب با اهدافی که می‌خواهیم با ارسال هدیه به آنها دست یابیم، نیستند، مخصوصا زمانی که قصد داریم به نکته خاصی اشاره کنیم و ارتباط تجاری خود را با دریافت‌کننده گسترش دهیم. باید آنها را بعد از خرید با کاغذ و جعبه‌های هدیه که اشاره به برند شما دارند، بسته‌بندی کنید.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر