آرشیو روزنامه شماره ۴۲۶۷ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۲۶۷

 • شناسایی کارمندان ضعیف و نحوه برخورد با آنها

  نویسنده: Jay A. Conger، Allan H. Church مترجم: آناهیتا جمشیدنژاد
  منبع: HBR: زمانی که شروع به هدایت یک تیم جدید می‌کنید، یکی از اولین الزامات شما، ارزیابی ظرفیت استعدادی است که از آنها استفاده می‌کنید. شما خواهان تمرکز بر سه بعد خواهید بود:
 • چرا اغلب مدیران قدرتمند احساس تنهایی می‌کنند؟

  نویسنده: Ena Inesi مترجم: مریم رضایی
  منبع: London Business School: شاید خیلی اوقات شنیده باشیم که سلبریتی‌ها و افراد مهم از اینکه در زندگی خود «تنها» هستند، شکایت می‌کنند. در این مواقع، ناخودآگاه به این فکر می‌کنیم که احساس تنهایی و انزوا به این شکل، بهای به دست آوردن شهرت و قدرتی است که فراتر از تصور اکثریت ما است. اما آیا ممکن است این موضوع بر افرادی که موفقیت و نفوذشان ناملموس‌تر و نامتعارف‌تر است هم اثر بگذارد؟
 • آیا بازارها به راستی اشباع شده‌اند؟

  نویسنده: لئونارد شرمن مترجم: مهدی نیکوئی
  برگرفته از کتاب: اگر در جنگِ سگي هستي، گربه شو!: تجربه نشان می‌دهد که هیچ صنعت بدی وجود ندارد. برخی از این سخن می‌گویند که هم‌اکنون هیچ شرکتی نباید وارد بازار صنایع غذایی شود. بازار دوربین‌های مداربسته، بازار جوراب، بازار نوشیدنی‌ها و بازارهای مختلف دیگری نیز وجود دارند که تعداد رقبای بالا و اشباع شدن بازار، سودآوری را به حداقل رسانده و هر تازه‌واردی با خطر ورشکستگی مواجه است. با این حال، حتی در چنین بازارهایی که به بازار سگی معروف است و شرکت‌های هم‌شکل و هم‌قدرت مانند یک گله سگ بر سر تکه استخوانی می‌جنگند، شرکت‌های موفقی می‌توان یافت.

بیشتر