آرشیو روزنامه شماره ۴۲۶۶ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۲۶۶

 • دستیابی به مفهومی کاربردی‎تر از ارزش‎های بازاریابی

  مترجم: فریبا ولیزاده
  منبع: BCG: بنا بر تجارب کسب شده، معدودی از واحدهای بازاریابی از توان کمی سازی و تبدیل فعالیت‎های خود به اهداف مهم سازمانی از قبیل افزایش درآمد، افزایش شهرت نام تجاری و وفاداری برخوردار هستند. یکی از پارادوکس‌های عصر حاضر این است که با وجود اطلاعات، ابزارها و روش‌های تحلیلی متعدد، به نمایش گذاشتن ارزش خلق شده به امری بسیار دشوار برای بازاریابان تبدیل شده است.
 • شادی حقیقی و راه‌های رسیدن به آن

  نویسنده: کارل استایب مترجم: سیدحسین علوی لنگرودی
  منبع: کتاب Work Happy Now: قسمت شصت و یکم شما چقدر شاد هستید؟ آیا هویدا ساختن گوهرتان شما را شادتر می‌سازد؟ در این مطلب نگاهی خواهیم انداخت به شادی حقیقی و راه‌های دستیابی به آن و اینکه هویدا ساختن گوهر درونی چگونه به شادتر شدن افراد در محیط کار کمک می‌کند؟ اگر از مردم بپرسید که در زندگی‌شان چه می‌خواهند در اغلب موارد خواهید شنید که به دنبال شادی و خوشبختی هستند. البته در کنار شادی، اهداف دیگری همچون شغل موفق، سلامتی، عاشق بودن، پول بیشتر و خانواده خوب نیز مطرح می‌شود که در نهایت باعث شادی بیشتر افراد خواهد شد.
 • پاسخ به ۱۰ سوال متداول در رابطه با رزومه‌نویسی

  مشاور عزیز، شنیده‌ام که رزومه نباید بیشتر از یک صفحه باشد. نمی‌دانم چطور تمامی شغل‌ها و تجربیاتم را در یک صفحه جا بدهم. ایرادی دارد اگر رزومه‌ام دو صفحه شود؟ اگر نه، چرا؟ از کمک‌هایتان سپاسگزارم. پاسخ: دوست عزیز، به هیچ وجه ایرادی ندارد اگر رزومه‌ات دو صفحه باشد. البته یک رزومه دانشگاهی یا علمی می‌تواند حتی بیش از دو صفحه باشد. اما یک رزومه کاری و حرفه‌ای نباید از دو صفحه بیشتر باشد. برای آنکه سابقه کار طولانی خود را در دو صفحه بگنجانی، بهتر است مشاغلی را که ارتباطی به حوزه کاری فعلی ندارند یا مربوط به نخستین سال‌های فعالیتت هستند از قلم بیندازی. چه کسی اهمیت می‌دهد اگر تو در سال ۱۹۷۵، مسوولیت سازماندهی صورتحساب‌های شهرداری را بر عهده داشته‌ای.
 • مسیر سه گانه کلید رشد حرفه‌ای‌گری

  مترجم: صدف عباسی
  منبع: sourcesofinsight.com: با وجود اینکه به نظر می‌رسد رشد فردی، حرفه‌ای و شغلی مسیرهای جداگانه و متفاوتی را طی می‌کنند، باید بدانیم که این مسیرها، درست به موازات یکدیگر پیش می‌روند؛ به گونه‌ای که رشد فردی به معنای توانمندتر شدن فرد، رشد حرفه‌ای به معنای ماهرتر شدن در حرفه خود رشد شغلی به معنای رهبری توانمندتر شدن است که به شکلی کاملا تعاملی، با یکدیگر در ارتباط هستند. در اینجا باید از خود بپرسیم که آیا همان شخص، فرد حرفه‌ای و مدیری هستیم که آرزو داریم باشیم؟ در ادبیات مورد استفاده در رشد فردی، تبدیل شدن به فردی تواناتر از تبدیل شدن به فردی بهتر، کاملا متفاوت است. در حالی که «فرد بهتر»، ارزشمندی و عزت نفس افراد را زیر سوال می‌برد،«فرد تواناتر»، تمرکز را بر افزایش اثرگذاری و مهارت‌ها قرار می‌دهد و این درست همانی است که جان مکسول، نویسنده و سخنران شناخته شده در حوزه رهبری و مدیریت، درباره اش می‌گوید: «نه با کوچک‌تر کردن چالش‌ها، بلکه با بزرگ ترکردن خودت، بر آنها فائق می‌آیی.»

بیشتر