آرشیو روزنامه شماره ۴۲۴۱ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۲۴۱

 • ۷ ثانیه حیاتی در فرآیند خرید

  سید امیر موسوی بهبهانی
  لحظه‌های حیاتی Moment of truth) MOT:) مفهومی در علم بازاریابی است که در سال‌های اخیر به‌شدت مورد توجه قرار گرفته است. به‌طورکلی لحظه‌های حیاتی در بازاریابی شامل کلیه مراحلی از «فرآیند خرید» است که یک مشتری با یک برند یا یک محصول تعامل داشته و از آن تاثیر می‌پذیرد. نخستین بار در سال ۲۰۰۵ مدیرعامل شرکت P&G دو لحظه حیاتی اول (FMOT: First moment of truth) و لحظه حیاتی دوم (SMOT:Secend Moment of truth) را معرفی کرد. در سال ۲۰۱۱ با انقلاب شبکه‌های اجتماعی، شرکت گوگل لحظه صفر (ZMOT:Zero moment of truth)را نیز به لحظه‌های حیاتی پیشین اضافه کرد و به تدریج طی ۱۰ سال گذشته تعداد آنها بیشتر نیز شده است. در این مقاله، لحظه‌های حیاتی با توجه به ترتیب تاریخی معرفی آنها به‌طور مختصر تعریف شده است؛ سپس با توجه به محوریت موضوع مقاله حول محصولات مصرفی تند گردش (FMCG:Fast moving consumer goods)، درباره عوامل موثر بر تصمیم‌گیری مشتریان و خریداران این دسته از کالاهای مصرفی تاکید بیشتری شده است.
 • مدل کسب‌وکار پاسخی جامع به محیط پرتلاطم کنونی

  ریحانه نیک نام
  تحولات سریع محیط کسب‌وکار در سطح بین‌المللی، تغییر نیازهای مشتریان، تغییرات مداوم در فناوری و حضور پر رنگ اینترنت به‌عنوان یک توانمندساز موثر در کسب‌وکار، همه نمایانگر روندی است که تغییر در نگرش به مدیریت کسب‌وکارها را گریزناپذیر می‌سازد. مدیریت، امروز نیازمند مفاهیم و ابزارهایی است که تمامی عوامل تاثیرگذار در پیشبرد یک کسب‌وکار را به صورت یکپارچه در نظر گرفته و این تصویر جامع را برای تمامی ذی‌نفعان کسب‌وکار به سهولت تبیین می‌کند.
 • معیارهای ارزیابی فرصت‌های بازاریابی

  مترجم: پیام محجوبی
  منبع: Mycustomer.com: همه مشتریان یک سازمان با هم یکسان نیستند. در واقع جهت استقرار یک استراتژی مناسب و موفق و تعیین مکان اجرای برنامه‌های بازاریابی، مطالعه و درک ارزش‌ها و جذابیت‌های بخش‌های مختلف بازارهای هدف، موضوع مهم و حیاتی است.
 • هنر تامین سرمایه برای استارت‌آپ‌ها

  کتاب هنر تامین سرمایه برای استارت‌آپ‌ها با نگاهی ژرف و دقیق به علم دنیای استارت‌آپ‌ها و به زبانی ساده و امروزی قواعد و راهکارهای جمع‌آوری سرمایه برای یک استارت‌آپ را شرح می‌دهد. جذب سرمایه در تمام کشورها برای اهالی استارت‌آپ یک مشکل بزرگ محسوب شده و این مشکل در ایران دوچندان به چشم آمده و چه بسا طبق عنوان این کتاب تامین سرمایه برای یک استارت‌آپ به راستی یک هنر محسوب می‌شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر