آرشیو روزنامه شماره ۴۲۴۰ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۲۴۰

 • رشد جهانی با وجود رکود داخلی

  مترجم: مریم رضایی
  منبع: HBR: مدیران شرکت سییو (Seiyu)، از شرکت‌های تابعه خرده‌فروشی ژاپنی سیسون گروپ (Saison Group) در سال ۱۹۸۰ شرکت جدید فروشگاه‌های زنجیره‌ای موجی(Muji) را تاسیس کردند که به‌طور اختصاصی لوازم خانه، مواد غذایی و پوشاک عرضه می‌کرد. هدف آنها این بود که محصولاتی زیبا و ارزان‌قیمت که هر مصرف‌کننده ژاپنی به آن نیاز دارد، تولید کنند و به فروش برسانند. در شروع کار، رشد دادن این کسب‌وکار اولویت نبود، بلکه هدف این بود که مفهوم آن به درستی شناخته شود.
 • آیا سرمایه‌گذاران با کارآفرینان زن و مرد به یک شیوه برخورد می‌کنند؟

  نویسنده: Laura Huang، Mark A. Conley مترجم: آناهیتا جمشیدنژاد
  منبع: HBR: تحقیقات نشان می‌دهد که شکاف جنسیتی بسیار بزرگی در سرمایه‌گذاری خطرپذیر در آمریکا وجود دارد. کارآفرینان زن به‌رغم اینکه مالک ۳۸ درصد کسب‌وکارها در این کشور هستند، تنها حدود ۲ درصد همه سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر را دریافت می‌کنند. امید غالب بین افراد آکادمیک، سیاست‌گذاران و وکلا این بوده است که همزمان با حضور بیشتر زنان به‌عنوان سرمایه‌گذار خطرپذیر، این شکاف باریک خواهد شد. اما، به نظر می‌رسد علاقه به‌کار با افراد هم‌جنس تنها مقصر پشت این شکاف سرمایه‌گذاری نیست.
 • بررسی نقش مدیران در بهبود رفاه نیروی انسانی

  مترجم: فریبا ولیزاده
  منبع: gallup: بر اساس نتایج به دست آمده از تحقیقات موسسه Gallup، کارکنانی که از تمامی پنج مولفه تشکیل‌دهنده در رفاه شغلی (هدف، اجتماع، مالی، ارتباطات و جسمی) برخوردار هستند به احتمال زیاد کمتر از همتایانشان در معرض از دست دادن شغل خود هستند، مشکلات پیش آمده را بهتر حل می‌کنند و در مقایسه با سایر کارکنان آمادگی بیشتری برای پذیرش تغییر دارند.

بیشتر