آرشیو روزنامه شماره ۴۲۳۸ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۲۳۸

 • مدیریت حداقلی؛ بهترین نوع مدیریت سازمانی

  نویسنده: Michael Useem، Harbir Singh مترجم: آناهیتا جمشیدنژاد
  منبع: strategy-business: در فوریه ۲۰۱۰، یک زلزله ۸/ ۸ ریشتری شیلی را تکان داد. این پنجمین زلزله بزرگی بود که تاکنون ثبت شده است؛ به طوری که ناسا تخمین زده است که این زلزله محور گردش زمین را سه اینچ تغییر داد. مدارس، بیمارستان‌ها، جاده‌ها، خانه‌ها و کسب‌و‌کارها در سراسر یک محدوده وسیع از شیلی ویران شدند و هفته‌ها کشور را فلج کرد. اقدامات شیلی برای ترمیم و بهبود اوضاع هزینه‌‌ای معادل ۱۸درصد تولید ناخالص داخلی این کشور را به آن تحمیل کرد.
 • آیا برنامه نوآوری شما موفقیت‌آمیز است؟

  نویسنده: Rob Hoehn
  منبع: innovationmanagement: سورن کاپلان، نویسنده و کارشناس پیشرو در نوآوری استراتژیک، می‌گوید تنها یک سوم شرکت‌های فورچون ۱۰۰۰ معیارهای نوآوری را تعریف کرده‌اند و تنها ۷۷ درصد از رهبران کسب‌و‌کار نوآوری را به‌عنوان یک اولویت می‌بینند. چگونه ممکن است چیزی که تا این حد برای رهبران کسب‌و‌کار مهم است مجموعه‌ای از شاخص‌های کلیدی عملکرد معین (KPIs) نداشته باشد؟ خب، یک دلیل این است که نوآوری برای افراد مختلف معناهای متفاوت و برای کسب‌و‌کارهای متفاوت و حتی واحدهای کسب‌و‌کار مختلف، معناهای گوناگونی دارد و اکثر مواقع ما در مورد اندازه‌گیری دو چیز متفاوت صحبت می‌کنیم: قابلیت نوآوری و نتایج نوآوری. و در واقع اندازه‌گیری هر دو بسیار مهم است. اما چگونه؟
 • ذهنیت افراد چگونه به مقابله با سوگیری‌ها در محیط کار کمک می‌کند

  نویسنده: Aneeta Rattan, Kathy Brewis مترجم: مریم رضایی
  منبع: London Business School: سازمان‌های بزرگ این روزها توجه زیادی به تنوع‌سازی در محیط کار نشان می‌دهند. اما کنار هم قرار دادن افراد با سوابق و زمینه‌های مختلف کار ساده‌ای نیست، چون آنها کلیشه‌های اجتماعی و سوگیری‌های فرهنگ‌شان را با خود وارد سازمان می‌کنند.بنابراین وقتی یکی از همکاران حرفی می‌زند که نشان‌دهنده سوگیری و تبعیض است، چه اتفاقی می‌افتد؟ در اینجا منظور ما مشاجره سیستماتیک بین دو نفر نیست، بلکه منظور تعاملات معمولی روزمره است که به اهانت و دلخوری منجر می‌شود. مثلا فرض کنید خانمی در بخش امور مالی یک شرکت کار می‌کند و یکی از همکاران در مکالمه با همکار دیگر نظرش را بیان می‌کند که زنان برای مدیر خوب بودن، زیادی احساساتی هستند.
 • از نسخه مدیریتی دیگران استفاده نکنید !

  نویسنده: لئونارد شرمن مترجم: مهدی نیکوئی nikoueimahdi@gmail.com
  برگرفته از کتاب: اگر در جنگِ سگي هستي، گربه شو!: دهه‌ها است که دانشمندان علم مدیریت به دنبال شناسایی استراتژی‌هایی هستند که با پیگیری آنها، شرکت‌ها و کسب‌وکارها به موفقیت برسند. در این زمینه، کتاب‌های مختلفی هم نگاشته شده و هر فردی از نگاه خود به مساله موفقیت کسب‌وکارها پرداخته است. اما مساله آنجا است که حتی با پیروی از دستورالعمل‌های این کتاب‌ها نمی‌توان قطعا به موفقیت دست یافت و حتی گاهی نتایجی بسیار خطرناک به بار می‌آید.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر