آرشیو روزنامه شماره ۴۲۳۷ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۲۳۷

 • نقد و سرزنش مدیران برای عدم برنامه‌ریزی!

  دکتر محیا کربلایی تحلیلگر اقتصادی و کسب‌و‌کار WWW.IEB.TODAY
  هفته گذشته اتفاقات متعددی در بازار سرمایه کشور رخ داد. در نتیجه ناآرامی‌های به وجود آمده و ریسک‌های سیاسی بسیاری از سرمایه‌گذاران اقدام به فروش سهام خود کردند. در مجموع بورس تهران بیش از ۱۱ هزار میلیارد تومان (معادل ۳ میلیارد دلار آمریکا براساس نرخ ارز مرجع) از ارزش بازار خود را از دست داد. براساس بسیاری از گزارش‌ها نقدینگی وارد شده به بورس از سوی سرمایه‌گذاران حقیقی در نتیجه سختگیری و کنترل نرخ سود سپرده‌های بانکی، به‌سادگی در یک هفته از بورس خارج شد.
 • شادی در کار از طریق آماده‌سازی تخته تصاویر

  نویسنده: کارل استایب مترجم: سیدحسین علوی لنگرودی
  منبع: کتاب Work Happy Now: قسمت پنجاه و هفتم یک تخته تصاویر، مجموعه‌ای از تصاویری است که منعکس‌کننده الهامات، امیدها و رویاهای شماست و به شما در طبقه‌بندی آنچه در زندگی‌تان امیدوار به تحقق آن هستید، کمک می‌کند. تهیه چنین تخته‌ای می‌تواند آرامش‌بخش، نظم‌دهنده و واقعا لذت‌بخش باشد.
 • روش برخورد با مدیری که ایده کارکنان را می‌دزدد

  نویسنده: Liz Ryan مترجم: مریم مرادخانی
  مشاور عزیز، اخیرا با مشکلی روبه‌رو شده‌ام. حدود چهار سال است که در این شرکت کار می‌کنم اما در ماه سپتامبر، رئیس‌مان عوض شد. نام رئیس جدید مایک است. او به‌تازگی وارد حوزه مدیریت شده و اصلا اعتماد به نفس ندارد.
 • میراث عصر صنعتی برای آموزش

  نویسنده: پیتر سنگه مترجم: کیارش رمضان‌نژاد
  منبع:کتاب Schools That Learn: از بسیاری جهات، آبشخور فکری عصر صنعت به دانشمندان قرن هفدهمی مانند کپلر، دکارت و نیوتن و نوع نگرش این اندیشمندان نسبت به جهان خلقت باز می‎گردد. در واقع این اندیشمندان معتقد بودند که طبیعت، سیستم منظمی است که مانند ساعت کار می‎کند. بنابراین در تصور این دانشمندان این امری بدیهی بود که جهان طبیعت، دستگاه مکانیکی است که از قطعات مجزای از یکدیگر تشکیل شده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر