آرشیو روزنامه شماره ۴۲۱۹ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۲۱۹

 • خود را برای حمله‌های سایبری آماده کنید

  دکتر محیا کربلایی تحلیلگر اقتصادی و کسب‌وکار mk@mahya.pro
  زمانی که شرکت ایکوئیفاکس (Equifax) مورد حمله سایبری قرار گرفت، حساب مالی ۱۴۳ میلیون نفر در دسترس هکرها قرار گرفت و سرمایه‌گذاری این افراد مورد تهدید قرار گرفت. این حمله سایبری به شرکت‌های بزرگ جزو بزرگترین حمله‌ها به‌شمار می‌رود. شرکت ورایزن (Verizon) چندی پیش اعلام کرد، حساب ۱۴ میلیون از کاربرانش توسط هکرها لو رفت.
 • ایجاد یک محیط کاری لذت‌بخش برای همه

  نویسنده: کارل استایب مترجم: سیدحسین علوی لنگرودی alavitarjomeh@gmail.com
  قسمت پنجاه و پنجم زندگی بسیار کوتاه‌تر از آن است که ما بخواهیم چندین ساعت از هر ۲۴ ساعت آن را در محل کارمان به گونه‌ای سپری کنیم که از آن لذت نبریم. بنابراین لازم است با ایجاد یک محیط کاری لذت‌بخش برای همه، به سمت کار بیشتر و شادتر حرکت کرد. در اینجا به ۱۰ توصیه برای تزریق لذت و سرزندگی به محیط کاری اشاره می‌شود.
 • مصاحبه رفتاری چیست و چرا ناکارآمد است؟

  نویسنده: Liz Ryan مترجم: مریم مرادخانی
  مشاور عزیز، من در بخش منابع انسانی یکی از واحدهای دانشگاهی کار می‌کنم. حدود چهار ماه پیش کارم را شروع کردم. شغلم را دوست دارم اما مدیرانم (مدیر منابع انسانی و سایر مدیران) طرفدار رویکردهای سنتی هستند. آنها از من خواستند که روش «مصاحبه رفتاری» را به فرآیند جذب نیرو اضافه کنم.
 • آشنایی با پنج اصل یادگیری سازمانی

  نویسنده: پیتر سنگه مترجم: کیارش رمضان‌نژاد
  مدارسی که تنها دانش‌آموزان خود را برای فرمانبرداری از مقام بالادستی و اجرای دستورهای محول شده آموزش می‎دهند، بدون تردید در زمینه‎ آماده کردن دانش‎آموزان خود به منظور زندگی در دنیای پیچیده و در هم تنیده‎ معاصر، عملکرد ضعیفی دارند. پنج اصل یادگیری سازمانی، مجموعه‎ پویایی از تمرین‎ها و مهارت‎ها است که کمک می‎کند توانمندی‎ها و نگرش‎های لازم برای زندگی در دنیای پیچیده‎ معاصر را به‌دست آوریم.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر